Unia zatrzymała lidera

Niemożliwe nie istnieje – tak na stronie Unii zatytułowano relację z sobotniego, wyjazdowego meczu piłkarzy “Dumy Swarzędza” w Środzie Wielkopolskiej. Ten tytuł jest jak najbardziej adekwatny, ponieważ beniaminek III ligi, w starciu z liderem, dokonał nie lada sztuki remisując 0:0. Dla Polonii to dopiero pierwsza strata punktów w tym sezonie.

– Przez znakomitą większość meczu to gospodarze byli stroną dominującą i od pierwszej minuty starali się zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza Filipowiaka, konstruując w ataku pozycyjnym liczne sytuacje. Unia zepchnięta do defensywy musiała upatrywać swoich szans w szybkich kontrach. Mimo że zdecydowanie więcej okazji mieli rywale, to zawsze coś stawało im na przeszkodzie: nieskuteczność, błędy w rozegraniu, pech czy przede wszystkim wspominany Filipowiak – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

Po tym jakże cennym remisie Unia zajmuje 17. miejsce w tabeli. Liderem pozostaje Polonia. W nadchodzącej, 12. serii gier piłkarze trenera Patryka Kniata zagrają u siebie z Pomorzaninem Toruń. To spotkanie zaplanowano na sobotę, 17 października, na godz. 13.00. Komplet wyników, terminarz oraz aktualna tabela dostępna na stronie 90minut.pl

Polonia Środa Wielkopolska – Unia Swarzędz 0:0 (0:0)

W ten weekend odbyły się również mecze grupy wielkopolskiej IV ligi. Z drużyn reprezentujących powiat poznański punkt zdobyli tylko piłkarze Tarnovii Tarnowo Podgórne, którzy zremisowali 1:1 w Międzychodzie. GKS Dopiewo oraz Kotwica Kórnik przegrały 1:2 i to na własnych boiskach. Ci pierwsi polegli w walce z Lubuszaninem, a Kotwica musiała uznać wyższość ekipy z Krobii. Warto dodać, że GKS stracił gola już w doliczonym czasie gry. Po tej kolejce najwyżej w tabeli sklasyfikowana jest Tarnovia, która zajmuje 8. lokatę. Cała tabela, komplet wyników oraz terminarz można znaleźć TUTAJ.

GKS Dopiewo – Lubuszanin Trzcianka 1:2 (0:0)
Bramki: Adam Napieralski (83) – Ilya Yurchenko (79), Marcin Urbański (91).

Warta Międzychód – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:1 (0:0)
Bramki: Krzysztof Kulczak (64) – Marcin Mazurek (60).

Kotwica Kórnik – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 1:2 (1:2)
Bramki: Tymoteusz Gabski (26) — Joachim Knapp (10), Jakub Chwaliszewski (12).

Opublikowano: 12 października 2020