Unia zatrzymała Mieszko

Powrót zimy sprawił, że z ośmiu zaplanowanych na ten weekend meczów piłkarskiej IV ligi odbyły się tylko trzy. Mroźnej pogody nie wystraszono się w Swarzędzu, gdzie miejscowa Unia na inaugurację rundy wiosennej zmierzyła się z Mieszkiem Gniezno. Hit grupy północnej nie zawiódł i stał na dobrym poziomie. Jak na starcie wicelidera z liderem zresztą przystało…

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gnieźnianie, którzy przystępowali do niego po serii 31 zwycięstw z rzędu. Ta imponująca seria została jednak w Swarzędzu przerwana. Mieszko zatrzymali doskonale spisujący się w bramce Unii Andrzej Budnik orz strzelec jedynej bramki dla gospodarzy Paweł Koralewski. Goście na to trafienie odpowiedzieli golem Michała Steinke i IV-ligowy szlagier zakończył się remisem 1:1.

– Z jednej strony zatrzymanie rozpędzonego klubu z Gniezna po 31. meczach trzeba uznać za sukces, z drugiej na pewno wolelibyśmy trzy punkty zamiast jednego. Warto jednak dodać, że gdyby nie kapitalne interwencje bramkarza Unii, to mecz byłby rozstrzygnięty już w pierwszej połowie – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza. Warto też dodać, że wyrównujący gol dla Mieszka padł dopiero w 85. minucie spotkania.

W Gnieźnie po tym remisie nikt raczej nie będzie robił tragedii, ponieważ piłkarze z pierwszej stolicy Polski nadal mają aż 16. punktów przewagi nad drugą w tabeli Unią. Jak jednak zauważono na stronie Mieszka liderowi „daleko jeszcze do optymalnej formy”. Czy tak jest rzeczywiście, przekonamy się już za tydzień, kiedy to do Gniezna przyjedzie inny zespół z powiatu poznańskiego, czyli Grom Plewiska.

W tej kolejce Grom nie grał, tak jak i zresztą GKS Dopiewo, Kotwica Kórnik oraz Huragan Pobiedziska. Mecze tych drużyn przełożono na 18 kwietnia. O punkty rywalizowała natomiast Tarnovia Tarnowo Podgórne, która zremisowała 1:1 na wyjeździe z Iskrą Szydłowo. Ekipa z naszego powiatu po tym spotkaniu zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Tarnovia w przyszłą niedzielę zagra w Swarzędzu z Unią. Kibiców czeka zatem kolejny szlagier.