W Sobocie upał im nie straszny (09.09.2023)

tenis magazyn

Emocje, pot, radość, gorycz porażki towarzyszą uczestnikom pierwszego dnia czwartej edycji Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego. Przy pięknej, słonecznej pogodzie na kortach Centrum Tenisowego Sobota w gminie Rokietnica rywalizują mężczyźni.

– W roku startuję w dwóch, trzech turniejach. W Sobocie jestem kolejny raz, to wyjątkowe wydarzenia, któremu towarzyszy świetna atmosfera – mówi Alek Maćkowiak, który w tenisa gra od 12. roku życia i dodaje: – Jak to często w życiu bywa inspiracją dla mnie i siostry była mama, która w trakcie wakacji szkolnych wakacji wysłała nas na zajęcia sportowe. Zaczęliśmy grać w tenisa we Wrześni. Biały sport tak mocno mnie wciągnął, że trenuję już 18 lat. Na korcie jestem dwa razy w tygodniu, szkolę się w BIA Tennis Academy w Poznaniu. Moje atuty? Forhend i kiedy mam dobry dzień serwis. Tenis to dla mnie przede wszystkim odskocznia od pracy zawodowej.

Kolorytu turniejowi nadawał także wiecznie uśmiechnięty Juan Garcia, który ukończył Politechniką Poznańską. Kolumbijczyk mieszka w Polsce, pracuje i… gra w tenisa. – Dopóki studiowałem reprezentowałem sekcję tenisową Politechniki. Wciąż staram się być aktywny. Trenuję regularnie na kortach Parku Tenisowego Olimpia, gram w turniejach – wyjaśnia Juan Garcia, który toczy w sobotę zacięte mecze w Centrum Tenisowym Sobota.

Zacięte pojedynki stoczyli m. in. Jakub Hołoga i Łukasz Śniadecki w kategorii open amator oraz Maciej Przewoźny i Mariusz Reich w kategorii +50. Oba spotkania zakończył trzeci set rozgrywany w formule super tie-breaka. – Od czterech lat, od kiedy odbywa się turniej staramy się trzymać dobry poziom pod względem organizacyjnym. Przede wszystkim cieszy nas jednak stała, wysoka frekwencja, atmosfera, która sprzyja integracji tenisowego środowiska i sportowe umiejętności prezentowane przez uczestników – mówi Zbigniew Cieśliński z Fundacji Ruszaj Się, która obok Bia Tennis Academy jest organizatorem wydarzenia.

Rywalizacja odbywa się w następujących kategoriach: mężczyźni – Open Amatorów, +40, +50, gra pojedyncza, Open Amatorów gra podwójna; kobiety – Open Amatorów – gra podwójna i gry mieszane. Każdy ze zwycięzców poszczególnych kategorii otrzyma okazałe puchary. Natomiast pozostali uczestnicy, którzy stanął na podium dostana nietypowe puchary, które wykonała Robert Matuszak z firmy Mały VIP. Patronat honorowy: Starosta Poznański Jan Grabkowski.

Tenis Magazyn

Opublikowano: 11 września 2023