Victoria szósta w Polsce

unihokej victoria gułtowy

W Hali Akademickiego Centrum Sportu Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni rozegrany został turniej finałowy mistrzostw Polski w unihokeju w kategorii juniorów młodszych. W zawodach udział wzięło sześć najlepszych drużyn w kraju, w tym UKS Victoria Gułtowy. – Nie byliśmy faworytem, ale staraliśmy się zaprezentować z jak najlepszej strony – zapewnia Krzysztof Zawadzki, animator i trener tej szalenie widowiskowej dyscypliny sportu.

W pierwszym dniu turnieju jego podopieczni musieli uznać wyższość rywali, ulegając kolejno 1:4 UKS Błyskawica Niechanowo, 5:10 UKS Bankówka Zielonka oraz 3:6 SKS Olimpia Łochów. Następnego dnia rywalizacji młodzież Victorii przegrała jeszcze 1:4 z UKS Fenomen Babimost oraz 3:4 z gospodarzem mistrzostw, czyli ekipą Aligator UKS Chwarzno Gdynia i ostatecznie została sklasyfikowana na szóstym miejscu w imprezie.

– Na boisku zostawiliśmy pot, krew i łzy. Niestety, pomimo naszych ambitnych starań nie udało nam się stanąć na podium. Nie załamujemy się jednak, ponieważ zdobyliśmy cenne doświadczenie i optymistycznie patrzymy na przyszły sezon, w którym celujemy w podium. Tym bardziej, że zdecydowana większość chłopców z naszego zespołu była teraz młodsza od swoich rywali i w następnym roku nadal będzie grała w kategorii juniorów młodszych – mówi Krzysztof Zawadzki.

Jego zawodnicy podczas pobyty w Trójmieście znaleźli też czas na zwiedzanie. – Zobaczyliśmy Westerplatte i Starówkę w Gdańsku. To ważne, aby nie ograniczać się tylko do hali i sportowej rywalizacji – dodaje szkoleniowiec. Dodajmy, że mistrzem Polski została drużyna UKS Bankówka Zielonka, srebro trafiło do SKS Olimpia Łochów, a brąz przypadł zawodnikom UKS Błyskawica Niechanowo.

Zdjęcia: Victoria Gułtowy Facebook

Opublikowano: 26 maja 2021