MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

W Kostrzynie mają Frajdę

Centrum Aktywności Frajda w Kostrzynie

W Kostrzynie otwarto Centrum Aktywności Frajda. – Cieszę się, że zdążyliśmy przed feriami. Obecnie działa tutaj lodowisko, ale w założeniu to wielofunkcyjny obiekt. Będzie tutaj również wrotkarnia oraz dmuchańce i plac zabaw dla najmłodszych – mówił podczas oficjalnego otwarcia burmistrz Szymon Matysek.

– Pomysł na tego typu obiekt powstał już kilka lat temu i konsekwentnie dążyliśmy, aby go wcielić w życie. Nie byłoby to oczywiście możliwe bez pieniędzy. Inwestycja kosztowała 8,5 miliona złotych, z czego 90 procent pozyskaliśmy ze środków zewnętrznych. W naszej gminie staramy się wspierać różnego rodzaju aktywności naszych mieszkańców. Nie tak dawno otworzyliśmy tężnię solankową, budujemy place zabaw, sukcesywnie inwestujemy też w ścieżki rowerowe. A teraz mamy prawdziwą Frajdę, gdzie można miło spędzić czas z rodziną czy znajomymi – dodał.

– Czy ja sam również będę korzystał z lodowiska? Przyznam się, że łyżwy miałem na nogach wiele lat temu. Jeśli więc wyjadę na lód, to z tylko z pingwinkiem, przeznaczonym dla początkujących – śmiał się burmistrz. Centrum Aktywności Frajda działać będzie przez siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku będzie można jeździć od godz. 10.00 do 21.00. W weekendy obiekt otwarty zostanie w godz. 9.00 – 22.00. – Liczymy, że nasi mieszkańcy chętnie będą z niego korzystać. Sesje trwać będą po półtorej godziny – zapewniał Szymon Aumiler, koordynator Centrum.

– Obiekt jest w pełni wyposażony. Dysponujemy szatnią oraz wypożyczalnią łyżew i kasków. Młodsze dzieci mogą korzystać z chodzików, a te nieco starsze z pingwinków. Jednorazowo na lodzie może przebywać sto osób. Jak długo będzie działać lodowisko? To jest uzależnione od pogody – stwierdził. Nie jest wykluczone, że Frajdą zainteresują się również hokeiści. – W Kostrzynie póki co nie mamy żadnej drużyny, ale kto wie, może wkrótce pojawią się amatorzy tego sportu. Mieliśmy już natomiast pytania od ekip z Poznania i Gniezna – dodał koordynator.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 9 lutego 2024