MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

W Senacie doceniono sołtysów

sołtys roku gala

W Senacie wręczono nagrody laureatom 22. edycji konkursu „Sołtys Roku”, zorganizowanego pod patronatem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przez redakcję „Gazety Sołeckiej” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, przy współpracy senackich Komisji: Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W gronie wyróżnionych znaleźli się Jolanta Fludra z sołectwa Śródka w gminie Kleszczewo oraz Marcin Walkowiak z sołectwa Nieszawa w gminie Murowana Goślina.

– Żaden senator nie ośmieli się zawieść sołtysów, wiemy bowiem, jak wielką macie siłę, jak ciężką, oddolną pracę wykonujecie, jak wiele jest wśród was kobiet – stwierdziła marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, dziękując sołtysom m.in. za umiejętność podejmowania dialogu z mieszkańcami, by zmieniać swoje sołectwa, zmieniać Polskę na lepsze. – Cieszę się, że w Senacie znalazła się tak silna grupa, najlepsi z najlepszych. Nie macie urlopu, wolnego czasu, cały czas jesteście dostępni dla swoich mieszkańców – dodała marszałek cytowana na stronie Senatu.

Celem konkursu jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz lokalnych społeczności. Kandydatów mogą zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa, rady parafialne, a także organizacje pozarządowe, m.in. ochotnicze straże pożarne i koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia sołtysów wszystkich szczebli oraz organy władzy samorządowej – rady gmin, wójtowie czy burmistrzowie. Laureatów wskazała kapituła konkursu. Galę poprzedziła konferencja „Sołtys i sołectwo – w nurcie obywatelskiej samorządności i zaangażowania w sprawy publiczne”.

Źródło: Senat RP
Zdjęcia: Tomasz Ozdoba (Kancelaria Senatu), UMIG Murowana Goślina

sołtys roku gala

sołtys roku gala sołtys roku gala

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 10 lipca 2024