MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Na kortach o Puchar Starosty

turniej tenisowy o puchar starosty

Lidia Ostrowska oraz Tomasz Dłużak triumfowali w grze pojedynczej prestiżowej kategorii open amator podczas czwartej edycji Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego.

Turniej, który odbył się w dniach 9-10 września rozgrywany był przy słonecznej, wręcz upalnej pogodzie na kortach Centrum Tenisowego Sobota w gminie Rokietnica. – Było gorąco, ale ja bardzo lubię takie warunki – mówiła Lidia Ostrowska. – Mistrzostwa Powiatu były dla mnie zresztą wyjątkowo udane i zakończyły się podwójnym sukcesem, bo wygrałam nie tylko grę pojedynczą, ale i podwójną w kategorii open, grając w parze z Żanetą Łukasiewicz – dodała.

Bohaterem turnieju mężczyzn był wspomniany Tomasz Dłużak. – Sam turniej był bardzo udany, choć rozgrywany w bardzo trudnych warunkach. Nie ma co jednak narzekać, bo upał dokuczał każdemu. Mecz finałowy w singlu z Jakubem Hołogą był bardzo intensywny – przyznał zdobywca Pucharu Starosty po stojącym na bardzo dobrym poziomie pojedynku finałowym. On również zaliczył w Sobocie dublet, bo w parze z Jakubem Hołogą triumfował w turnieju deblowym.

Wielką frajdę z rywalizacji miały również wszystkie pary uczestniczące w grze mieszanej. – Gramy amatorsko, a mikst to dla nas świetna zabawa – zgodnie twierdzili Karolina Świątek i Bartosz Warczyński, którzy są także parą poza kortem. Oboje trenują regularnie na kortach w Tarnowie Podgórnym pod okiem byłego zawodnika Mikołaja Goli, a w Sobocie zajęli trzecie miejsce. Pierwsze przypadło duetowi Małgorzata Konkiewicz i Łukasz Śniadecki.

Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego rozgrywane są cyklicznie. – Od czterech lat, od kiedy odbywa się turniej staramy się trzymać dobry poziom pod względem organizacyjnym. Przede wszystkim cieszy nas jednak stała, wysoka frekwencja, a także atmosfera, która sprzyja integracji tenisowego środowiska i sportowe umiejętności prezentowane przez uczestników – mówi Zbigniew Cieśliński z Fundacji Ruszaj Się, która obok Bia Tennis Academy jest organizatorem wydarzenia.

Każdy ze zwycięzców poszczególnych kategorii otrzymał okazałe puchary. A byli to jeszcze Marek Wesołowski w kategorii 40+ oraz Janusz Nowicki w grupie 50+. Imprezę patronatem honorowym objął starosta poznański Jan Grabkowski. Patronat medialny sprawował natomiast „Tenis Magazyn”.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 września 2023