MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Wakacyjne zwiedzanie

fabryka volkswagena

Ponad 21 tysięcy gości zwiedziło w ciągu ostatnich 12 miesięcy fabryki Volkswagen Poznań. – Teraz startujemy z ofertą wakacyjną. Przygotowaliśmy liczne nowości, m. in. projekt „Fabryka na wynos” i symulator spawania dla osób, które odwiedzą nasze zakłady w Poznaniu i we Wrześni – opowiada Tomasz Szwarc, przewodnik z Volkswagen Poznań.

W 2023 roku firma Volkswagen Poznań, która od lat współpracuje z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu, obchodziła swoje 30-lecie. Z tej okazji zarząd spółki zdecydował o otwarciu bram w Poznaniu i we Wrześni dla zwiedzających. Ta propozycja okazała się strzałem w dziesiątkę. W zakładach, które są jedynymi miejscami na świecie, gdzie powstają od podstaw modele Caddy oraz Crafter, pojawiło się wielu gości. – Trasa po fabryce stała się unikatową i cenioną atrakcją turystyczną, odwiedzaną przez dziesiątki tysięcy osób rocznie. Wpisuje się w nowoczesny model turystyki, którego fundamentami są walory edukacyjne i autentyzm doświadczeń – mówi Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Niedawno zdecydowano o kontynuowaniu możliwości zwiedzania zakładów oraz wprowadzeniu kilku nowości. Jedną z nich jest całkowicie bezpłatny projekt edukacyjny „Fabryka na wynos”. Na czym on polega? Wystarczy zadzwonić, a pracownicy Volkswagen Poznań przyjadą we wskazane miejsce i pokażą w formie zabawy, jak funkcjonuje fabryka produkująca samochody. Pracownicy zaprezentują m. in. skrzynię z różnorodnościami. Dzieci zobaczą, jakie narzędzia i maszyny są niezbędne do budowy aut. Najmłodsi założą również specjalny strój i poczują się jak pracownicy Volkswagen Poznań. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku do 10 roku życia. Kto może z niego skorzystać? W okresie wakacyjnym wszystkie działające przedszkola, kluby malucha, półkolonie, ale nie tylko. Jak zamówić bezpłatną wizytę? Wystarczy umówić wizytę telefonicznie (numer: 883 398 479). Z oferty mogą skorzystać placówki z Poznania, Wrześni, Swarzędza i okolic.

Oprócz „Fabryki na wynos” od sierpnia, po lipcowej przerwie produkcyjnej, zostanie wznowione zwiedzanie zakładów w Poznaniu i Wrześni. Tu także przygotowano nową atrakcję. – Uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatora spawania – relacjonuje Tomasz Szwarc. – Samo spawanie będzie się odbywało wirtualnie, przy użyciu specjalnej maski z wbudowanymi goglami VR – dodaje. Co jeszcze czeka na zwiedzających? W stolicy Wielkopolski goście zobaczą, m. in. jak w nowoczesnej fabryce pracuje kilkaset robotów oraz jak wygląda ich współpraca z człowiekiem. Będzie można też obejrzeć proces montażu Volkswagena Caddy. Kto może zwiedzić zakłady? Wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10 lat. Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku. Sama wizyta trwa około 2 godzin i jest całkowicie bezpłatna. Aby się zarejestrować wystarczy wejść na stronę firmy i wypełnić wymagane pola.

Źródło: Informacja prasowa

fabryka volkswagena

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 4 lipca 2024