Walczyli o udział w Sejmiku

Proces rekrutacji dwuosobowych zespołów uczniowskich do udziału w sesji plenarnej

„15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży” – to temat przewodni tegorocznej edycji projektu pod nazwą „Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego”. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o działalności samorządów lokalnych wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Pierwszym etapem projektu jest proces rekrutacji dwuosobowych zespołów uczniowskich do udziału w sesji plenarnej, która odbędzie się 10 maja w siedzibie Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Ten etap odbył się 3 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn: dwie z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, kolejne dwie z Zespołu Szkół im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie oraz jedna z Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie. Zadaniem uczestników było opracowanie pracy na temat „Korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, na przykładzie Twojego Powiatu”, a następnie zaprezentowanie jej przed komisją rekrutacyjną.

– Taki temat nie dziwi, ponieważ w tym roku przypada 15. rocznika wstąpienia Polski do Unii – mówił wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, który spotkał się z młodzieżą. Przy ocenianiu prac, komisja brała pod uwagę staranność ich wykonania, poprawność pod względem merytorycznym, zgodność pracy z tematem, komunikatywność przekazu, a także ich pomysłowość, kreatywność oraz oryginalność. Najlepiej z tymi zadaniami poradzili sobie Kryspin Dreher i Radosław Matoga z ZS w Bolechowie.

Drugie miejsce uzyskali Hubert Gulczyński oraz Maksymilian Godycki-Ćwirko ze Swarzędzkiej Jedynki, a trzecie – Magdalena Górczak i Roksana Piwowarska-Bajer z ZS w Mosinie. I to właśnie te trzy zespoły będą reprezentować powiat poznański podczas Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Tuż za podium znaleźli się Adam Augustyn i Mikołaj Gawron z Jedynki oraz Michał Zdanowski i Jeremiasz Szulc z ZS w Bolechowie.

Opublikowano: 3 kwietnia 2019