Warsztaty dla strażaków

1 września, na terenie lotniska Aeroklubu Poznańskiego w Ligowcu, już po raz dziewiąty przeprowadzone zostały Powiatowe Warsztaty Pożarnicze z Zakresu Ratownictwa Medycznego dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej Powiatu Poznańskiego. Miały one na celu praktyczne sprawdzenie przygotowania uczestników do działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz promocję idei udzielania „pierwszej pomocy”.

W warsztatach udział wzięło 70 zawodników z 14 drużyn reprezentujących Jednostki Ratowniczo–Gaśnicze Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu oraz Jednostek OSP Powiatu Poznańskiego i Miasta Poznania. W trakcie spotkania sprawdzono wiedzę praktyczną uczestników podczas specjalnie zainscenizowanych scen symulujących rzeczywiste warunki wypadków oraz przeprowadzono wykłady z zakresu ratownictwa medycznego. Warsztaty zorganizowane zostały przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kobylnicy, Oddział Powiatowy ZOSP RP w Poznaniu, Komendę Miejską PSP w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Poznaniu oraz Gminę Swarzędz.

Autor: Paweł Kurosz

Opublikowano: 3 września 2018