MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lip 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Warsztaty z gwiazdami

Warsztaty siatkarskie dla dzieci podczas Memoriału Gołasia w Swarzędzu Zalasewie

Siatkarze Onico Warszawa, Jastrzębskiego Węgla, PGE Skry Bełchatów oraz Aluron Virtu CMC Zawiercie zagrają w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Ci ostatni pojawili się w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie już w piątek, by poprowadzić wspierane przez powiat poznański warsztaty siatkarskie dla dzieci ze szkół gminy Swarzędz. Wzięło w nich udział ponad stu młodych adeptów tej szalenie popularnej w naszym kraju dyscypliny sportu. A wszystko to pod czujnym okiem trenera Marka Lebiediewa, który właśnie przyleciał z Pucharu Świata w Japonii, bo oprócz tego, że prowadzi ekipę z Zawiercia, to także jest selekcjonerem reprezentacji Australii.

– Bardzo lubimy przyjeżdżać do Zalasewa, bo to świetnie zorganizowana impreza z doskonałą obsadą. Znakomitym pomysłem są także warsztaty dla dzieci i młodzieży – stwierdził szkoleniowiec. – Takie zajęcia mają na celu przede wszystkie zaszczepić wśród młodych ludzi miłość do tego sportu. Mają ich też, chociaż na chwilę, odciągnąć od komputerów, bo przecież nie bez powodu mówi się, że ruch to zdrowie. No, a poza tym fajnie jest pomagać dzieciakom – mówił Grzegorz Bociek, atakujący klubu z Zawiercia. – Czego można nauczyć podczas godzinnych zajęć? Podstawowych rzeczy – odbijania piłki górą, dołem, umiejętnego poruszania się na boisku. Można też pokazać blok i atak – dodał były reprezentant Polski.

W sobotę jego drużyna z Zawiercia zmierzy się w półfinale z PGE Skra Bełchatów. – Dla nas, tak jak i zresztą dla innych drużyn, ten turniej jest próbą generalną przed inaugurację rozgrywek ligowych. Jestem więc przekonany, że poziom spotkań będzie bardzo wysoki, a kibice zobaczą doskonałe widowiska. Tych kibiców, w tym także z naszego Zawiercia, będzie na pewno bardzo dużo – ocenił Michal Masny. Rozgrywający Aluron Virtu będzie jedną z gwiazd turnieju. – Znakomitych siatkarzy pojawi się jednak zdecydowanie więcej. Wszystkie zespoły mają bowiem przyjechać w najmocniejszych składach. Nie zabraknie zatem choćby reprezentantów Polski – zapewniała Anna Sumelka, organizatorka Memoriału.

Mecz drużyn z Zawiercia i Bełchatowa zaplanowano na godz. 16.00. Wcześniej, bo już o godz. 12.00 na parkiet wyjdą siatkarze Onico Warszawa oraz Jastrzębskiego Węgla. – Taka obsada gwarantuje wysoki poziom sportowy. Siatkówka jest w naszym kraju bardzo popularna, a ostatnio kibice pasjonowali się mistrzostwami Europy oraz dopiero co zakończonym Pucharem Świata. Kilku zawodników, którzy tam wystąpili pojawi się na Memoriale. Dlatego cieszę się, że Zalasewo po raz drugi z rzędu jest gospodarzem takiego turnieju. Turnieju, który bez wątpienia jest najważniejszą, sportową imprezą w naszej gminie – podkreślił Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 18 października 2019