Warsztaty “Z mapą w lesie”

grafika

W niedzielę, 28 maja zapraszamy do Kamionek w gminnie Kórnik, do Zielonego Punktu Kontrolnego na warsztaty pod nazwą „Z mapą w lesie”. Ponad dwugodzinne spotkanie skierowane jest do młodzieży w wieku 12-16 lat. – W jego trakcie będziemy pracować z mapą, która posłuży do nauki orientacji w terenie – mówi Agnieszka Korpal, ze Stowarzyszenia Poco Loco Adventure z Poznania. – Po wykonaniu zadań przygotowujących przyjdzie czas na wyprawę do lasu, gdzie zadaniem będzie odnalezienie punktów kontrolnych, czyli słupków z perforatorami – znacznikami potwierdzającymi obecność na punkcie – dodaje.

– Warto uczyć tego najmłodszych. Orientacja w terenie rozwija samodzielność, ale i pewność siebie. Pomaga selekcjonować informację. Czytając mapę mamy natłok informacji, które musimy wyselekcjonować, zinterpretować dane. A to umiejętność, która bardzo przydaje się we współczesnym świecie. Ten rodzaj aktywności łączy wysiłek fizyczny i intelektualny – podkreślał Marcin Grabowski, prowadzący zajęcia w ubiegłym roku. A jak odbierali warsztaty jego zeszłoroczni uczestnicy? Wskazywali, że to był naprawdę dobrze spędzony czas – ponad dwie godziny na świeżym powietrzu, i to w lesie, poza utartymi szlakami.

Majowe spotkanie rozpocznie cykl ośmiu warsztatów, które potrwają do października. Kolejne spotkanie dla dzieci w wieku 6-11 lat odbędzie się 3 czerwca, również w Kamionkach. Zadanie finansowane jest z budżetu powiatu poznańskiego.

Autor: Anna Jaworska

grafika