Warto zadbać o bezpieczne walentynki

Z okazji nadchodzącego Święta Zakochanych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu organizuje akcję informacyjno-edukacyjną „Bezpieczne Walentynki 2024”, mającą na celu promowanie bezpiecznych zachowań w aspekcie zakażeń HIV i choroby AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową. Dla młodzieży przygotowano:

• 6 lutego wykład i punkt informacyjno-edukacyjny w Zespole Szkół Handlowych w Poznaniu od godz. 11,
  • 7 lutego wykład i punkt informacyjno-edukacyjny w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 od godz. 11.30,
  • 8 lutego wykład i punkt informacyjno-edukacyjny w Zespole Szkół Elektrycznych nr 2 od godz. 12.

Dzień Świętego Walentego jest okazją, aby zachęcić do zadbania o swoje zdrowie i bezpieczeństwo również w sferze kontaktów seksualnych. Zapraszamy do skorzystania z oferty poznańskiego Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego, gdzie bezpłatnie i anonimowo można zrobić test w kierunku HIV.

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Poznaniu przy ul. Mickiewicza 5/4 (w punkcie pobrań diagnostyki) jest czynny w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach od 16 do 19:30. Telefon kontaktowy: 730 110 830 czynny w czwartki w godz. 17.30 do 19. W powiecie poznańskim w 2023 r. zgłoszono 134 przypadki HIV (w 2022 – 141), 1 zgon, 8 – AIDS (w 2022 – 5), zgonów nie odnotowano.

Źródło: PSSE

Opublikowano: 5 lutego 2024