Warto zadbać o lepszą widoczność (02.10.2020)

nowiny lokalne

Rozpoczynający swoją przygodę ze szkołą uczniowie z powiatu poznańskiego otrzymają prezenty. To odblaskowe kamizelki, które sprawiają, że dzieci są lepiej widoczne na drodze. W 19. edycji powiatowej akcji jako pierwsi wzięli udział uczniowie z podstawówki w Przeźmierowie.

Do tej pory powiat rozprowadził już ok. 70 tys. kamizelek. W tym roku kolejne 7 tys. trafi do pierwszoklasistów w okolicy. – W trosce o komfort, a przede wszystkim o bezkolizyjność podróży rowerem, dużo inwestujemy w rozwój sieci ścieżek. Chcemy, aby najmłodsi cykliści nosili odblaski i przypominali towarzyszącym im dorosłym, że warto zadbać o lepszą widoczność na drodze – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

W tegorocznej akcji do blisko 100 podstawówek trafią odblaski za 65 tys. zł. Wcześniej szkoły odebrały też płyny oraz specjalne urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk. Powiat przeznaczył na ten cel ok. 100 tys. zł. – „Bezpieczny powiat” pozostaje naszą dewizą. Tym bardziej w obecnej sytuacji troska o zdrowie jest wyjątkowo istotna – zapewnia starosta poznański.

Akcja prowadzona jest przez Starostwo Powiatowe, Komendę Miejską Policji i Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Zazwyczaj każdemu spotkaniu towarzyszyła pogadanka o bezpieczeństwie w domu i w ruchu drogowym. Dzieci chętnie chwaliły się swoją wiedzą na temat np. postępowania w wypadku pożaru oraz słuchały o zagrożeniu, jakie stwarza tlenek węgla. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, kamizelki trafią do urzędów gmin i stamtąd dopiero będą rozdysponowywane do placówek oświatowych.
kamizelki2

Wkrótce zainaugurowany zostanie również, organizowany wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, konkurs „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”. Warto śledzić stronę www.powiat.poznan.pl, tam znajdą się jego szczegółowe zasady.

Nowiny Lokalne

Opublikowano: 5 października 2020