Wartościowy remis Unii

bramkarz unii swarzędz

Piłkarze Unii po meczu na własnym boisku ze Świtem Skolwin dopisali do swojego dorobku jeden punkt. – Mimo że sobotni remis był dla swarzędzan piątym meczem bez zwycięstwa, to tym razem nie mają oni powodu, by narzekać. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i dzięki umiejętnej grze w obronie, bój z zespołem z czołówki III ligi zakończył się rezultatem 0:0 – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

– Skupienie się w dużej mierze na grze defensywnej, odbiło się negatywnie na ofensywie. Gospodarze próbowali wprawdzie konstruować sytuacje, ale zabrakło takich, o których warto wspomnieć. I tak wyglądało to spotkanie przez niemal całe 90 minut: goście próbowali zdobyć bramkę w ataku pozycyjnym, co swarzędzanie umiejętnie uniemożliwiali, a sami chcieli oni strzelić gola z kontrataku, z czym jednak radził sobie Świt – relacjonuje klubowa strona.

Następny mecz podopieczni trenera Tomasza Bekasa rozegrają 15 października w Solcu Kujawskim z tamtejszą Unią. Na ten moment ekipa z powiatu poznańskiego zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Liderem jest Gedania Gdańsk. Tabela, terminarz i wyniki na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Świt Skolwin 0:0 (0:0)

bramkarz unii swarzędzBramkarz Unii Swarzędz w meczu ze Świtem zachował czyste konto (fot. J. Piechota – Unia Swarzędz)

Grała też piłkarska IV liga. W 11. kolejce na wysokości zadania stanęły drużyny Lipna Steszew i Kotwicy Kórnik, które przywiozły z delegacji komplet punktów. Efektowne było zwłaszcza zwycięstwo zajmującego czwarte miejsce w tabeli Lipna, które pokonało 6:1 Wartę Międzychód. Co warte podkreślenia, wszystkie gole dla gości padły po przerwie. Kotwica ograła natomiast 2:0 Obrę Kościan i na ten moment jest szósta w tabeli. Z ekip z powiatu poznańskiego przegrała za to Tarnovia Tarnowo Podgórne. Huragan Pobiedziska swój mecz rozegra dopiero 12 października. Więcej o IV-ligowych rozgrywkach na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Warta Międzychód – Lipno Stęszew 1:6 (1:0)
Bramki: Patryk Smolarek (35) – Bartosz Dylewski (54), Patryk Olczyk (56), Dawid Kaczmarek (68), Patryk Olczyk (75), Bartosz Dylewski (85), Bartosz Dylewski (94).

Obra Kościan – Kotwica Kórnik 0:2 (0:1)
Bramki: Radosław Jasiński (12), Mikołaj Panowicz (85).

LKS Gołuchów – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:0 (2:0)
Bramki: Krystian Benuszak (20), Krystian Benuszak (43), Adam Banasiak I (92 głową),