Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom ulegają terminy imprez

<< Cze 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Wieczór z Aniołami

pięć osób występujących na scenie w przebraniu aniołów

„Wieczór z Aniołami” – to tradycyjne, doroczne wydarzenie artystyczne, organizowane przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”, którego bezpośrednim realizatorem jest Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Każdego roku na początku grudnia na scenie zasiadają osoby z niepełnosprawnościami, aby w formie mini-spektaklu teatralnego opowiedzieć publiczności ciekawą historię. W tym roku był to mini-spektakl zatytułowany: “Puste pudełko”.

Celem „Wieczoru z Aniołami” jest prezentacja i promocja dorobku twórczego osób z niepełnosprawnościami – ich uzdolnień wokalnych, plastycznych, improwizatorskich. Każdego roku przygotowują one na okoliczność tego spotkania prace malarskie i przestrzenne, a także kolędy i pastorałki, które odśpiewują przed publicznością.

– Przez organizację tego wydarzenia chcemy zmienić społeczny wizerunek osób z niepełnosprawnościami. Pokazać, że mimo ograniczeń, mogą i potrafią wiele. Każdego roku przybywa ludzi, którzy biorą udział w „Wieczorze z Aniołami”. Wśród nich są zarówno nieprofesjonalni artyści, jak i przedstawiciele instytucji publicznych oraz reprezentanci organizacji pozarządowych. „Wieczór z Aniołami” stwarza możliwość obserwacji efektów codziennej, często bardzo trudnej, pracy osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. To także mobilizacja do wchodzenia w rolę aktywnych, pełnych temperamentu twórców – stwierdził Jerzy Pelowski, kierownik Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie.

Wspaniałym głosem urzekł wszystkich Jarosław Trepto, uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Owińskach, który zaśpiewał pastorałkę „Dziś z radością wszyscy śpiewajmy”. On też otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie wokalnym. Swoimi twórczymi talentami zachwycili też inni artyści. Osoby z niepełnosprawnościami przygotowały świąteczne ozdoby w stylu retro, prace plastyczne prezentujące ulubione anioły, choinki wykonane z materiałów codziennego użytku, była nawet praca przedstawiająca anioła zrobionego z nakrętek od butelek.

Prezentację teatralną, prace plastyczne i występy wokalne podziwiali liczni goście, wśród których był m.in. Antoni Kalisz, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu. Wydarzenie uświetnili występem soliści Teatru Muzycznego w Poznaniu, Agnieszka Wawrzyniak i Włodzimierz Kalemba. Wykonali m.in. „Kolędę dla nieobecnych” oraz znaną wszystkim „Cichą noc”. „Wieczór z Aniołami” zrealizowano dzięki organizacyjnemu i finansowemu wsparciu m.in. powiatu poznańskiego.

Tekst i zdjęcia: Karolina Kasprzak

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 grudnia 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum