Wielkie emocje i zwycięstwo

koszykarz wrzucający piłkę do kosza

Koszykarze Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne fundują ostatnio swoim kibicom prawdziwe dreszczowce. Tym razem pokonali oni we własnej hali 81:80 AZS Basket Nysa. – Podobnie jak dwa tygodnie temu, w meczu z Kosz Pleszew, także dzisiejszy pojedynek trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Tym razem jednak to my lepiej rozegraliśmy ostatnie fragmenty spotkania i dzięki temu mamy dziesiąte ligowe zwycięstwo na koncie i jesteśmy o krok od fazy play-off, a także z szansami nawet na piąte miejsce po rundzie zasadniczej II-ligowych rozgrywek – czytamy na stronie klubu.

Gospodarze od początku tego spotkania prowadzili i po pierwszej kwarcie nic nie zapowiadało tak dramatycznej końcówki. – Świetnie weszliśmy w mecz, prowadząc po pierwszej kwarcie 28:10. To nas trochę rozluźniło, a goście na początku drugiej kwarty złapali rytm i odrobili straty do 6 punktów. Potem znów powiększyliśmy przewagę, ale w drugiej połowie traciliśmy ją punkt po punkcie. W ostatniej minucie naszym “clutch playerem” był Filip Taisner, najpierw trafiając trudny rzut z odchylenia, potem bezbłędnie wykonując dwa osobiste, a na koniec dobrze broniąc akcję gości. Ale zwycięstwo wypracowała cała drużyna: zagrała i punktowała dziś pełna dwunastka naszych zawodników – czytamy na stronie. Kolejny mecz Tarnovia zagra w sobotę, 29 lutego (godz. 16.00) w hali OSiR z KKS Tarnowskie Góry.

Tarnovia Basket – AZS Basket Nysa 81:80 (28:10, 18:23, 21:25, 14:22)
Tarnovia: S. Sroczyński 18, Taisner 15 (2), M. Sroczyński 12 (1), Gubernat 9 (1), Mowlik 7 (1), Danderfer 4, Antczak 4, Janowski 3, Pawełczyk 3 (1), Stefanowicz 2, Burdacki 2, Pawlak 2.

Opublikowano: 23 lutego 2020