Wielkie święto w Buku!

Mecz II ligi piłki ręcznej w Buku

Piłkarze ręczni UKS Spartakus Buk w sobotni wieczór w wypełnionej po brzegi hali tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji pokonali w przekonujący sposób drużynę KPR Środa Wielkopolska 27:16 tym samym pieczętując awans do I ligi piłki ręcznej mężczyzn. – W całym sezonie tylko dwa razy schodziliśmy z parkietu pokonani ale być może taki kubeł zimnej wody był nam potrzebny, aby cały czas utrzymać koncentrację i jeszcze ciężej pracować – powiedział po końcowym gwizdku Paweł Łubiński, grający prezes UKS Spartakus Buk.

Przed meczem, w obecności między innymi wicestarosty poznańskiego Tomasza Łubińskiego odbyła się prezentacja nowego, klubowego sztandaru “Bukowskiej Bandy”. Sam mecz rozpoczął się bardzo nerwowo z obu stron o czym świadczy fakt, iż w początkowym kwadransie oba zespoły rzuciły tylko sześć bramek a sędziowie przed przerwą pokazali dwie czerwone kartki. Ta część zawodów zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gospodarzy. Po przerwie szczypiorniści z Buku opanowali już sytuację i dzięki twardej grze w obronie i wysokiej skuteczności w ataku, spokojnie kontrolowali spotkanie. – Po tym awansie na początek bądźmy skromni, niech walczą i niech się utrzymają a mają ku temu możliwości – powiedział wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

Po podziękowaniach dla wspierających instytucji, sponsorów i kibiców wystrzeliły korki od szampanów a po hali mistrzów II ligi niósł się już tylko głośny, tradycyjny okrzyk: “A po meczu znowu będzie bal…”

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 22 kwietnia 2024