Wielkopolska Infolinia Wsparcia dla osób starszych

Informujemy, że Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu uruchomił Wielkopolską Infolinię Wsparcia świadczącą usługi informacyjne na temat dostępnych usług dla osób starszych (60+)
i opiekunów z województwa wielkopolskiego.

Asystenci Teleopieki czekają na telefony osób zainteresowanych od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00, pod numerem telefonu: 61 44 99 499 (opłata zgodnie z cennikiem operatora). Celem projektu jest zapewnienie wsparcia oraz doradztwa w różnych aspektach życia poprzez:

• rozmowy na codzienne tematy,
  • uzyskanie informacji na temat dostępnych usług dla osób starszych i opiekunów
    w Wielkopolsce,
  • porady dotyczących korzystania z systemu pomocy społecznej,
  • wskazówki dotyczących dostępnych zasobów i programów wsparcia w regionie.

PLAKAT INFOLINII DLA SENIORÓW

Jednocześnie informujemy, że od 3 stycznia 2024 r. istnieje możliwość skorzystania przez mieszkańców powiatu poznańskiego w wieku 60 lat i więcej, ze wsparcia psychologicznego realizowanego w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego pn. „Zdrowy Senior”.

Opublikowano: 25 kwietnia 2024