Wierzbicki drugi w Europie

Mieszkający w Rokietnicy i reprezentujący barwy AZS Poznań Szymon Wierzbicki wraz z Dominikiem Buksakiem z AZS AWFiS Gdańsk wywalczyli w Gdyni wicemistrzostwo Europy w olimpijskiej klasie 49er. Zawody rozegrano podczas żeglarskich regat Volvo Gdynia Sailing Days. Nad Bałtykiem rywalizowały 92 załogi z 33 krajów. Mistrzostwa miały formułę otwartą, co oznacza, że rywalizowały w nich załogi z całego świata.

Szymon Wierzbicki i Dominik Buksak przegrali jedynie z parą hiszpańską Diego Botin i Iago Marra. Na trzecim miejscu zawody ukończyli mistrzowie świata Dylan Fletcher-Scott i Stuart Bithell z Wielkiej Brytanii. Kolejni Polacy znaleźli się na czwartej lokacie. Na podium nie zmieścili się Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński z AZS AWFiS Gdańsk.

Jest to już drugi, tak spektakularny, sukces naszej najlepszej obecnie załogi. Nie tak dawno żeglarz z Rokietnicy wraz ze swoim kolegą z Trójmiasta wygrali bowiem regaty Pucharu Świata we francuskim Hyeres. – Teraz wicemistrzów Europy czeka krótkie zgrupowanie w Sopocie, po którym wyruszą do Aarhus na mistrzostwa świata. Te zawody odbędą się w dniach 2-8 sierpnia – informuje Tomasz Wierzbicki, ojciec żeglarza z Rokietnicy.

Opublikowano: 14 lipca 2018