MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Mar 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Sport

Williams wygrała z Kerber

Angelique Kerber w finale wielkoszlemowego Wimbledonu musiała uznać wyższość Sereny Williams. Mająca polskie obywatelstwo i mieszkająca na co dzień w Puszczykowie w powiecie poznańskim reprezentantka Niemiec, po fantastycznym meczu uległa Amerykance 5:7, 3:6. Tym samym nie było powtórki z tegorocznego Australian Open, kiedy to górą była Angelique Kerber.

Finałowy pojedynek na kortach All England Club był porywającym widowiskiem i stał na znakomitym poziomie. Chwilami obie tenisistki grały wręcz kosmiczny tenis. Minimalnie lepsza okazała się jednak Serena Williams. – Zasłużyła na to zwycięstwo. Dla mnie to były wspaniałe dwa tygodnie. To dla mnie zaszczyt, że mogłam zagrać w finale takiej imprezy – powiedziała wyraźnie wzruszona Angelique Kerber.

Dla mieszkanki Puszczykowa był to pierwszy finał na kortach Wimbledonu, najbardziej prestiżowego i najbardziej cenionego turnieju tenisowego na świecie, którego pula nagród w tym roku wynosiła 10,856 mln funtów. Z kolei dla Sereny Williams było to już siódme zwycięstwo w Londynie i 22 triumf w turnieju wielkoszlemowym. Amerykanka jest też liderką rankingu WTA. Angelique Kerber od poniedziałku jest w tym zestawieniu druga.

Przypomnijmy, że nie tak dawno na kortach Centrum Tenisowego Angie w Puszczykowie odbył się Powiat Poznański II Międzynarodowe Mistrzostwa w Tenisie Kobiet. Zawodom patronowała właśnie Angelique Kerber. Tenisistka była także honorowym gościem podczas losowania turniejowej drabinki ubiegłorocznej edycji turnieju Powiat Poznański Open na kortach Centrum Tenisowego Sobota.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 9 lipca 2016