MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Wrz 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Wiosłowali w Czerwonaku

111 uczniów ze szkół podstawowych w Czerwonaku, Koziegłowach, Bolechowie i Kicinie wystartowało w kolejnych zawodach z cyklu „Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”. Na ergometrze swoich sił próbowali uczniowie z szóstych i siódmych klas. – Rywalizacja była bardzo zacięta. Trójka najlepszych zawodniczek i zawodników wywalczyła sobie awans do wielkiego finału, który zaplanowaliśmy na początku grudnia w poznańskim hotelu Sheraton – powiedział Aleksander Daniel, prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, które wraz z powiatem poznańskim jest organizatorem akcji.

Zawody w Czerwonaku otworzył starosta poznański Jan Grabkowski. – Nasz powiat stawia na sport i wspiera młodzież, która ten sport chce uprawiać. Bo dbanie o kondycję fizyczną, powoduje że organizm jest sprawniejszy, a człowiek myśli inaczej. Młody sportowiec musi przecież być odpowiednio zorganizowany, by znaleźć sobie czas na trening, naukę i choćby na kino. Społeczeństwo będzie zdrowe, kiedy będzie wysportowane, dobrze wykształcone, przygotowane do życia, a przy tym będzie pozytywnie myślało o otaczającym nas świecie. Dlatego kibicujemy tym wszystkim, którzy walczą na ergometrze – powiedział Jan Grabkowski.

W Czerwonaku najlepsi okazali się Wiktor Kędziora z SP Czerwonak oraz Wiktoria Nowaczyk z SP Kicin. Ten pierwszy przepłynął 250 metrów w 50,6 sekundy i w pokonanym polu zostawił Kacpra Majewskiego z SP Kicin (50,8 sek.) oraz Matthew Cimocha z SP Koziegłowy (52,5 sek.). Wiktoria ten sam dystans pokonała w 56,0 sekundy. Drugie miejsce w rywalizacji dziewczyn zajęła Weronika Weber (59,1 sek.), a trzecie Zuzanna Olkiewicz (59,4 sek.). Obie, podobnie jak Wiktora Nowaczyk, na co dzień uczęszczają do SP Kicin.

Impreza w hali Akwen w Czerwonaku była trzecią z czterech zaplanowanych w tegorocznych cyklu „Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”. Wcześniej rywalizowano w Suchym Lesie oraz Iwnie w gminie Kostrzyn. Ostatnie zawody odbędą się już w sobotę, 18 listopada w SP nr 2 w Plewiskach w gminie Komorniki. Wspomniany finał w Sheratonie zaplanowano na 5 grudnia.

Relację z zawodów można zobaczyć na stronie Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 listopada 2017