MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< gru 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Edukacja

Wizyta uczniów z Rosji

Zdjecie grupowe Wicestarosty Tomasz Łubińskiego, Dyrektor Moniki Lis-Nożyńskiej wraz z delegacja uczni i opiekunów z Rosji

– Powiat poznański od lat stawia na edukację. Staramy się, aby nasi uczniowie mieli zapewnione jak najlepsze warunki do nauki  – powiedział Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

O edukacji, rozwoju gospodarczym a także o atrakcjach, które czekają na odwiedzających powiat, wicestarosta poznański opowiadał podczas poniedziałkowego spotkania z uczniami ze szkoły średniej nr 96 z Sankt Petersburga oraz z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. Delegacja z Rosji przybyła w ramach 20-lecia współpracy ze swarzędzką „Jedynką”.

W trakcie prezentacji wicestarosta opowiedział m.in. o szkole zawodowej w Murowanej Goślinie, która obecnie jest rozbudowywana i modernizowana. Goście usłyszeli także o Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Owińskach oraz o jednym z najnowocześniejszych Centrów Kształcenia Praktycznego, które powstało przy ZS nr 1 w Swarzędzu.

– Tego typu kooperacja między szkołami daje duże możliwości rozwoju uczniom tak rosyjskim, jak i polskim – powiedział Przemysław Jankiewicz, dyrektor ZS nr 1 w Swarzędzu. – Wymiana doświadczeń między kadrą nauczycielską i młodzieżą jest dla nas bardzo cenna – dodał.

W trakcie spotkania wymieniano poglądy na temat edukacji, a także przyszłości zawodowej przyszłych absolwentów. Z dyskusji wynikło, iż po ukończeniu szkoły uczniowie z Rosji chcieliby pracować w instytucjach publicznych.

Natomiast polscy uczniowie swój rozwój wiążą z pracą w zawodach, których obecnie się uczą. Marzą także o otwarciu własnych firm. Kolejnym punktem programu na ich drodze jest Kraków. Uczniów z Sankt Petersburga zwiedzili już Gdańsk oraz Poznań.

Autor: Justyna Siepietowska-Jarzyńska

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 kwietnia 2019