MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Wkrótce zakwitną śnieżyce

śnieżyce

Śnieżycowy Jar to bez wątpienia jedno z najbardziej urokliwych zakątków w powiecie poznańskim. Od 1975 roku jest on rezerwatem florystycznym stworzonym dla ochrony występującej tam masowo śnieżycy wiosennej (Leucoium vernum), rośliny objętej w Polsce ochroną gatunkową i bardzo rzadko spotykanej w tej części kraju. Rezerwat najlepiej zwiedzać wczesną wiosną, w okresie kwitnienia śnieżycy wiosennej. A to już tuż, tuż…

W związku z tym Nadleśnictwo Łopuchówko rozpoczęło na bieżąco przekazywać informacje na temat sytuacji w Śnieżycowym Jarze. Są one dostępne TUTAJ.  Bo też przypomnijmy, że rezerwat można odwiedzać wyłącznie w wyznaczone weekendy, ponieważ jest on w całości położony na terenie Poligonu Wojskowego Biedrusko, na który obowiązuje bezwzględny, stały zakaz wstępu.

Dla wszystkich turystów, którzy zdecydują się wybrać do rezerwatu pojazdami, istnieją trzy parkingi w następujących lokalizacjach: od strony Uchorowa przy lesie, we wsi Starczanowo oraz przy lesie od strony wsi Szymankowo. W tym roku, w związku z pandemią, na ścieżce turystycznej w rezerwacie oraz będącej jej częścią kładce widokowej, ustalony został ruch jednokierunkowy. Tym samym wejście do rezerwatu możliwe będzie wyłącznie od jego południowej części. Więcej informacji TUTAJ.

śnieżycefot. Nadleśnictwo Łopuchówko 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 26 lutego 2021