Nabór wniosków na zabytki rozpoczęty (17.03.2024)

logo Ten

Powiat poznański ogłosił rozpoczęcie procesu przyjmowania wniosków o dofinansowanie projektów konserwatorskich i restauratorskich dotyczących obiektów zabytkowych. Inicjatywa ta dotyczy zabytków znajdujących się zarówno w rejestrze zabytków, jak i w ewidencji gminnej. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, powiat przeznaczył na ten cel budżet w wysokości 2,5 miliona złotych.

Starosta poznański, Jan Grabkowski, podkreślił znaczenie inwestycji w zabytki, wskazując na to, jak wiele budynków zostało odnowionych i odzyskało swój dawny blask. Podkreślił również, że odrestaurowane obiekty stanowią ważny element promocji regionu. Jan Grabkowski wyraził także satysfakcję z dużego zainteresowania mieszkańców ochroną dziedzictwa kulturowego, co przejawia się w licznie składanych wnioskach o dofinansowanie.

TenPoznan.pl

Redaktor: Maciej Pawlik