MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń
<< wrz 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Worek medali w Pruszkowie

kolarze jedynki kórnik

Na welodromie w Pruszkowie odbyły się mistrzostwa Polski elity i juniorów młodszych w konkurencjach nieolimpijskich w kolarstwie torowym. Cały worek medali wywalczyli tam reprezentanci UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik oraz Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Liderem ekipy z Kórnika, zgodnie z oczekiwaniami, był Patryk Rajkowski, który indywidualnie zwyciężył w wyścigu na 1 km i zajął drugie miejsce w keirinie. Reprezentant Polski i olimpijczyk z Tokio był także drugi w sprincie elity, ustępując jedynie Mateuszowi Rudykowi, a za to wygrywając z Rafałem Sarneckim. – Ogromne brawa w przypadku tego wyścigu należą się również Mateuszowi Przymusińskiemu, który zajął miejsce tuż za podium – mówi trener Robert Taciak.

Patryk Rajkowski był też bardzo mocnym punktem zespołu, który w sprincie drużynowym sięgnął po srebrny medal. Oprócz najlepszego kolarza Jedynki w tej rywalizacji uczestniczyli także junior Mateusz Przymusiński i junior młodszy Julian Gabrusewicz, który w finale został zastąpiony przez rówieśnika Erika Pacholca. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęła drużyna z Grudziądza w składzie: Krzysztof Maksel, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki, a więc złożona z samych kadrowiczów.

Nie były to jednak jedyne medale wywalczone w Pruszkowie przez kolarzy z Kórnika, bo Julian Gabrusewicz wygrał wyścig na 500 metrów w swojej kategorii wiekowej, a tuż za nim, na trzecim miejscu podium stanął Tomasz Łamaszewski. Zawodnicy Jedynki osiągnęli też kilka wartościowych wyników. W keirinie czwarty był Mateusz Przymusiński, ponownie ocierając się o medal. Doskonałe, piąte miejsce w scratchu wywalczył też junior młodszy Franciszek Mumot. W sprincie kobiet bardzo dobre, siódme miejsce zajęła Joanna Błaszczak.

Zdjęcia: Jedynka Kórnik Facebook

 

Bardzo dobrze w Pruszkowie zaprezentowali się również kolarze Tarnovii. Już w pierwszym dniu mistrzostw podopieczni trenera Piotra Brońskiego wywalczyli srebro w wyścigu drużynowym na dochodzenie na 4 kilometry. W zespole jechali Radosław Frątczak, Piotr Maślak, Julian Kot i Karol Bochenek. Ten pierwszy dołożył jeszcze srebro w scratchu, wyścigu punktowym, madisonie oraz brąz w omnium. W madisonie jego partnerem był Piotr Maślak. W scratchu natomiast na trzecim stopniu podium stanął również Julian Kot. Warto też wspomnieć o siódmym miejscu na 500 m ze startu zatrzymanego Antoniego Biłyka oraz o ósmej lokacie Maxa Wiśniewskiego w gronie juniorów młodszych.

Zdjęcia: KK Tarnovia Facebook

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 19 września 2022