Wręczono nagrody sportowe powiatu (18.06.2020)

Kolarze, tenisiści, hokeistka na trawie oraz drużyna koszykarzy – to laureaci najważniejszych nagród sportowych za rok 2019 przyznanych przez Powiat Poznański. W sumie nagrodzono prawie 120 młodych zawodników i trenerów, którzy reprezentują kluby z powiatu poznańskiego. Wyniki ogłoszono drogą internetową.

W kategorii Młodzik zwyciężył tenisista Parku Rekreacyjno-Sportowego fairPlayce Poznań Fryderyk Lechno-Wasiutyński, wśród juniorów młodszych pierwszą nagrodę otrzymała Marta Czujewicz, hokeistka na trawie UKS SP5 Swarek Swarzędz, w gronie juniorów starszych triumfował tenisista Grunwaldu Poznań, Jasza Szajrych, a wśród młodzieżowców kolarz Tarnovii Tarnowo Podgórne, Filip Prokopyszyn.

Powiat poznański przyznał też nagrody dla najlepszego trenera oraz dla najlepszej drużyny. Nagrody trafiły do szkoleniowca kolarzy Tarnovii Piotra Brońskiego oraz do drużyny koszykarzy do lat 14 Basket Team Suchy Las.

– Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych sportowców w 2019 roku. O tym, jak bardzo był to udany rok, najlepiej świadczy fakt, że doceniliśmy ponad 120 osób! To absolutny rekord. Ale też sportowcy z powiatu poznańskiego zdobywali medale nie tylko na arenie krajowej, ale również na najważniejszych imprezach rangi światowej. Niektórzy z nich mają też spore szanse na start podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio – powiedział wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

TVP 3 Poznań

Opublikowano: 19 czerwca 2020