Wreszcie wygrali u siebie

mecz unia swarzędz - jarota

Ponad dwa miesiące przyszło czekać III-ligowym piłkarzom Unii Swarzędz na domowe zwycięstwo. Beniaminek odniósł je w starciu z Jarotą Jarocin, którą pokonał 2:1. – Podopieczni Tomasza Bekasa rozpoczęli sobotnie zawody w najgorszy możliwy sposób, bo już w 4. minucie stracili bramkę – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego. Gospodarze dość szybko jednak odrobili straty, a zaraz potem wyszli na prowadzenie.

W drugiej połowie gole już nie padły i tym samym Unia dopisała do swojego dorobku komplet punktów. Po tej wygranej zespół ze Swarzędza awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Do zakończenia rundy jesiennej pozostały już tylko dwie kolejki. W tej najbliższej, którą zaplanowano na nadchodzący weekend, Unia zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Komplet wyników, aktualna tabela i terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Jarota Jarocin 2:1 (2:1)
Bramki: Michał Miller (24), Adam Borucki (36, karny) – Sebastian Kamiński (4).

mecz unia swarzędz - jarotaDrugiego gola w meczu z Jarotą zdobył Adam Borucki z rzutu karnego (fot. J. Piechota – Unia Swarzędz)

W miniony weekend odbyła się także 15. seria spotkań w grupie wielkopolskiej IV ligi. Drużyny z powiatu poznańskiego grały w niej ze zmiennym szczęściem. Ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze z Pobiedzisk, którzy dzięki temu uciekli z ostatniego miejsca w tabeli. Wielkie strzelanie urządzili sobie za to zawodnicy Tarnovii, którym przyszło szukać punktów w Gnieźnie. W tej wymianie ciosów lepsi okazali się jednak rywale, wygrywając 5:4. Wyniki, tabela oraz terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Mieszko Gniezno – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 5:4 (3:3)
Bramki: Tomasz Bzdęga 3 (7, 38, 67), Adam Konieczny (24), Jakub Hoffmann (73) – Marcin Łażewski (19), Paweł Kowal (32), Tymoteusz Panowicz (35), Jakub Różewicz (68).

Korona Piaski – Lipno Stęszew 2:2 (2:2)
Bramki: Patryk Draszczyk (21), Dawid Cubal (24) – Dawid Kaczmarek (11), Jakub Budzyń (15, karny).

Huragan Pobiedziska – Obra Kościan 4:1 (1:1)
Bramki: Maciej Ratajski (26), Dawid Ciążyński (61), Ryszard Wierzbiński (82), David Paku-Tshela (85) – Tomasz Marcinkowski (17, karny).

Centra Ostrów – Kotwica Kórnik 2:1 (0:1)
Bramki: Michał Kucharski III 2 (56, 61) – Mateusz Turkowski (37).

Opublikowano: 7 listopada 2022