MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sty 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Razem dla Teatru

podpisanie umowy z Teatrem muzycznym

Dwa samorządy – Poznań i powiat poznański – zadeklarowały współpracę w zakresie wsparcia działalności Teatru Muzycznego w Poznaniu. W środę 30 grudnia 2020 roku podpisany został w tej sprawie list intencyjny. A dzień wcześniej odbyła się premiera wyjątkowego koncertu organizowanego przez Teatr Muzyczny, przy wsparciu powiatu poznańskiego pt. „Bądźmy razem. Koncert dla pracowników służby zdrowia”.

Oba samorządy bardzo doceniają rolę Teatru Muzycznego w Poznaniu, który działa dla mieszkańców Poznania oraz powiatu poznańskiego, ale przecież nie tylko dla nich. Ta funkcjonująca od 65 lat instytucja propaguje kulturę i wzmacnia rangę oraz rolę Metropolii Poznań na mapie kraju, zaspokajając jednocześnie potrzeby kulturalne mieszkańców. – Dlatego naturalnym staje się usankcjonowanie tej współpracy, w tym również wsparcie finansowe, jakie planujemy przekazać w przyszłym roku dla tej instytucji kultury – mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański, który wraz z Jędrzejem Solarskim zastępcą prezydenta Poznania złożyli zdalnie swoje podpisy pod listem.

– Sztuki i spektakle, które wystawia poznański Teatr Muzyczny cieszą się ogromną i nieustającą popularnością. Zanim, w wyniku pandemii, instytucja ta przeniosła swoje działania do sieci, frekwencja na przedstawieniach zawsze była stuprocentowa. Dzisiaj, pomimo trudności, teatr nadal żyje, utrzymując kontakt z odbiorcami i realizując szereg ciekawych przedsięwzięć. Cieszymy się, że możemy wesprzeć tę znaczącą dla miasta instytucję – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Jak wspomina Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu we wrześniu 2020 roku, wspólnie z Jędrzejem Solarskim miał okazję spotkać się ze Janem Grabkowskim, starostą poznańskim. Wydarzenie to zaowocowało podpisaniem listu intencyjnego pomiędzy miastem i powiatem w zakresie współfinansowania Teatru Muzycznego w Poznaniu w latach 2021-2023. – Bardzo się cieszę z tego powodu, ponieważ nasza instytucja kieruje swoją ofertę nie tylko do mieszkańców Poznania, ale także całej Metropolii Poznańskiej. Dzięki tej współpracy będziemy nie tylko pokazywać spektakle i koncerty dla bardzo licznej grupy widzów, która chętnie do nas przyjeżdża z wielu podpoznańskich gmin, ale też realizować projekty w powiecie – zapowiada Przemysław Kieliszewski.

Współpraca Teatru Muzycznego i powiatu poznańskiego ma już pierwsze konkretne efekty. Dzień wcześniej bowiem odbyła się premiera na FB oraz kanale YouTube wyjątkowego koncertu z największymi przebojami musicalowymi pt. „Bądźmy razem. Koncert dla pracowników służby zdrowia”. Wydarzenie to, współfinansowane przez powiat poznański, dedykowane jest pracownikom służby zdrowia; lekarzom, pielęgniarkom, laborantom, administracji szpitali, ratownikom medycznym czy dyspozytorom pogotowia – słowem wszystkim, którzy od prawie roku, każdego dnia stawiają czoła pandemii oraz walczą o zdrowie i życie każdego z nas.

– Przy okazji pomożemy też artystom, którzy w ostatnich miesiącach także znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Zróżnicowany repertuar, złożony z największych hitów musicalowych ma zapewnić wszystkim świetną zabawę. Pozwolić choć na te kilka chwil oderwać się od rzeczywistości – mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. Nagranie koncertu dostępne jest bezpłatnie na kanale YouTube przez pół roku. Koncert można odsłuchać i obejrzeć TUTAJ.

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz
Zdjęcia: Anna Skalska, UM Poznania

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 30 grudnia 2020