Wsparcie dla studentów z Białorusi (18.01.2021)

logo radio poznań

333 tysięcy złotych wsparcia dla studentów z Białorusi, kształcących się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Stypendia socjalne otrzyma prawie 40 studentów, wsparcie wyniesie 1000 zł miesięcznie. W tej chwili na największym poznańskim uniwersytecie kształci się ponad 330 studentów z Białorusi, wsparcie trafi do tych, którzy mają najlepsze wyniki w nauce. Pieniądze przekazał m.in. powiat poznański. Jak mówił wicestarosta Tomasz Łubiński – to symboliczne wsparcie dla Białorusi.

– To jest dowód wsparcia dla tych studentów, którzy – po tym, co się dzieje na Białorusi – chcą się uczyć i wybrali polskie uczelnie. To też jest jakaś forma wsparcia naszych uczelni, być może dzięki takiemu wsparciu na naszych uczelniach przybędzie studentów – stwierdził wicestarosta.

Pieniądze z samorządów (poza powiatem dołożyły się miasto Poznań i samorząd województwa) trafią także do studentów z Uniwersytetów Przyrodniczego i Medycznego, Akademii Muzycznej i Politechniki Poznańskiej. To w sumie pół miliona złotych.

Radio Poznań

Opublikowano: 18 stycznia 2021