Wygrali i pojadą w Tatry

Konkurs historyczny Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości

Punktualnie o godzinie 10.00, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu, rozpoczęły się eliminacje do XI Konkursu „Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości” dla uczniów szkół średnich powiatów: kartuskiego, łowickiego, poznańskiego, świdnickiego, tatrzańskiego i miasta Sopot. W etapie powiatowym brało udział siedem drużyn reprezentujących szkoły średnie z Bolechowa, Puszczykowa, Rokietnicy oraz Swarzędza.

W tym roku tematem konkursu byli „Bohaterowie Niepodległej”. Przez godzinę, uczniowie zmagali się z zagadnieniami, które jak się okazało podczas dyskusji pokonkursowej, nie były łatwe. W rywalizacji, najlepiej wypadli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, którzy będą reprezentować powiat poznański w finale konkursu, który odbędzie się 7 listopada w powiecie tatrzańskim. Konkurs odbył się w ramach współpracy powiatu poznańskiego z powiatem tatrzańskim.

Autor: Justyna Siepietowska-Jarzyńska

Opublikowano: 10 października 2018