Wygrali i pojadą do Zakopanego

konkurs matematyczny

W tym roku pierwszy raz uczniowie ze szkół prowadzonych przez powiat poznański rywalizują w międzypowiatowym indywidualnym konkursie matematycznym. Etap powiatowy odbył się 12 kwietnia. Finał zaplanowano w Zakopanem. Do konkursu zgłosiło się aż 30 uczniów z Liceum w Puszczykowie oraz Zespołów Szkół w: Swarzędzu, Rokietnicy i Kórniku. Młodzież przez dwie godziny zmagała się z zadaniami matematycznymi, które dla większości były dość trudne.

Ostatecznie w eliminacjach najlepsi okazali się: Michał Gettler, Łucja Szymańska, Wojciech Bartczak i Mikołaj Wojtycha. To właśnie oni 6 i 7 czerwca reprezentować będą powiat poznański w finale „XII Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego” w Zakopanem. Pierwszego dnia zaplanowana jest rywalizacja indywidualna, a kolejnego zespołowa. Nasi uczniowie spotkają się z kolegami z powiatów: tatrzańskiego, kartuskiego, łowickiego oraz świdnickiego. Oprócz zmagań matematycznych wyjazd na finał będzie świetną okazją do integracji młodzieży z różnych zakątków Polski oraz do poznania piękna Tatr. Konkurs odbywa się w ramach partnerstwa powiatów.

Autor: Katarzyna Kazmucha

konkurs matematyczny konkurs matematyczny