Wygrana w lidze i pucharze

tenisistki stołowe z lubonia

Tenisistki stołowe LKTS Luveny Luboń odniosły kolejne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Tym razem pokonały 7:3 na wyjeździe Jedynkę Łódź. Zespół z powiatu poznańskiego był faworytem tego spotkania, ponieważ przyszło im grać z rywalem zajmującym ostatnie miejsce w tabeli. LKTS do wygranej poprowadziła młoda Natalia Piechota, która wygrała oba pojedynki singlowe, a także triumfowała w deblu, grając w parze z Joanną Spychałą. Po dwa zwycięstwa w grze pojedynczej odniosły również Paulina Nowacka oraz Anita Chudy. Po tej wyjazdowej wygranej nasze tenisistki stołowe awansowały na szóste miejsce w tabeli.

Dzień później dziewczyny rywalizowały w turnieju finałowym Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego, który został rozegrany w Luboniu. W zawodach wystartowały cztery najlepsze ekipy z regonu, w tym pierwszy i drugi zespół LKTS Luveny. I tak się złożyło, że obie drużyny z Lubonia trafiły na siebie w półfinale. W tych klubowych derbach lepszy okazał się pierwszy zespół, ogrywając koleżanki 4:1. Zwycięski zespół tworzyły Natalia Piechota, Joanna Spychała i Anita Chudy. Jedyny punkt dla pokonanych zdobyła Aleksandra Nowak. W drugim półfinale, Stella Niechan Gniezno pokonała 4:1 fairPlayce Poznań.

W finale doszło zatem do starcia dwóch I-ligowych ekip. – I ten finał stał na bardzo wysokim poziomie. Wiele pojedynków rozstrzygnęło się dopiero w decydujących, piątych setach – mówi trener Piotr Ciszak, cytowany przez klubową stronę. Ostatecznie zwycięsko z tego starcia wyszły lubonianki, wygrywając 4:2. Po dwa punkty zdobyły Anita Chudy i Joanna Spychała. – To nasze trzecie z rzędu zwycięstwo w regionalnym Pucharze Polski. Ta wygrana zapewniła nam także awans do turnieju półfinałowego Pucharu Polski – dodaje szkoleniowiec.

Wynikiem 4:2 zakończył się także mecz o trzecie miejsce. I w tym przypadku górą był dziewczyny z LKTS Luveny, choć starcie z liderem II ligi zaczęło się dla nich dość pechowo. – Po pierwszej rundzie singli fairPalyce Poznań prowadził 2:1, ale później wygrywały już tylko nasze zawodniczki – opowiada Piotr Ciszak. Dwa single w tym meczu wygrała Julia Gładysz, a jeden dołożyła też Aleksandra Nowak. Obie te zawodniczki wygrały również debla.  – W naszym zespole grała także najmłodsza zawodniczka turnieju Patrycja Frelich – dodaje szkoleniowiec.

tenisistki stołowe z luboniaPierwszy zespół LKTS Luveny wygrał regionalny Puchar Polski, a druga drużyna zajęła trzecie miejsce w tych rozgrywkach (fot. LKTS Facebook)

Opublikowano: 22 marca 2021