Wygrane derby i Pantera Cup

piłkarki ręczne z buku i dopiewa

Szczypiornistki Bukowsko-Dopiewskiego Klubu Piłki Ręcznej w znakomitym stylu rozpoczęły I-ligowe rozgrywki. W swoim trzecim meczu odniosły trzecie zwycięstwo i z kompletem punktów znajdują się w ścisłej czołówce tabeli. Podobnym wynikiem na ten moment mogą się pochwalić tylko drużyny z Gniezna oraz Szczecina. W ostatniej serii spotkań podopieczne trenera Pawła Wolnego pokonały na wyjeździe 29:26 (15:14) AZS Poznań. – Derby Wielkopolski nie należały do łatwych, a sam mecz do ostatnich minut był bardzo wyrównany. Dziękujemy naszym kibicom, którzy jak zwykle byli naszym ósmym zawodnikiem – czytamy na stronie klubu, który wspierany jest przez powiat poznański. Najwięcej bramek, po siedem, w starciu z akademiczkami rzuciły Agata Jaśkowiak i Joanna Korytowska.

piłkarki ręczne z buku i dopiewaSzczypiornistki Bukowsko-Dopiewskiego KPR po meczu w Poznaniu

Tymczasem w hali w Dopiewie odbył się Ogólnopolski Turniej „Pantera CUP 2021”, w którym rywalizowało dwanaście zespołów z całej Polski w kategorii młodziczek. Znakomicie w tej stawce poradziły sobie miejscowe drużyny. – Starsze dziewczęta pod wodzą trenera Pawła Wolnego z Bukowsko-Dopiewskiego KPR nie zaznając goryczy porażki w kolejnych fazach turnieju, w finale zagrały z UKPR Agrykola Warszawa. Spotkanie było bardzo szybkie, z wieloma błędami po obu stronach. Ostatecznie jednak to nasz zespół dominował na boisku i pewnie wygrał 16:10 – czytamy na stronie klubu. Warto dodać, że to pierwsze zwycięstwo dziewczyn w historii tego turnieju.

Bardzo dobrze w „Pantera CUP 2021” zaprezentowały się także młodsze (rocznik 2008/2009) koleżanki triumfatorek, występujące pod szyldem UKS Pantery Dopiewo. – Dziewczyny przez całe zawody walczył z rywalkami jak równy z równym. W wielu spotkaniach do pełni szczęścia zabrakło im naprawdę niewiele. Zawodniczki prowadzone przez Julię Korytowską i Patrycję Pawlak na pewno mogły się podobać. A w ćwierćfinałowym meczu, ze starszymi koleżankami z Bukowsko-Dopiewskiego KPR, dziewczęta wręcz zachwycały grą w ofensywie. Ostatecznie przegrały jednak to spotkanie 10:11 i zajęły piąte miejsce w turnieju – relacjonuje strona.

W „Pantera CUP 2021”, jak to zwykle bywa w tego typu imprezach, nie zabrakło wyróżnień indywidualnych. MVP turnieju została Zofia Wojtkowiak z Bukowsko-Dopiewskiego KPR, a w najlepszej siódemce imprezy znalazły się także jej koleżanki klubowe Maja Wechman oraz Małgorzata Kelar, a także Hanna Lipska z Panter. Wyróżnienia indywidualne otrzymały też Michalina Urbaniak z Bukowsko-Dopiewskiego KPR i Zofia Lechna z Panter.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Dopiewsko-Bukowski KPR, 2. UKPR Agrykola Warszawa, 3. SPR Kępno, 4. Kadra woj. świętokrzyskiego, 5. UKS Pantery Dopiewo, 6. MKS Kęsowo, 7. APR Gladiator Oborniki, 8. MKS Zagłębie Lubin, 9. UKS 9 Legnica, 10. MKS Victoria Świebodzice , 11. MKS Włókniarz Mirsk, 12. UKS Spartakus Team Zielona Góra.

piłkarki ręczne z buku i dopiewapiłkarki ręczne z buku i dopiewapantera cup zdjęcie grupowefot. Bukowsko-Dopiewski KPR Facebook

Opublikowano: 18 października 2021