Wyjazdowe zwycięstwo

Marcin Szeibe

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz wrócili z Kaszub z kompletem punktów. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa pokonali 2:0 Cartusię Kartuzy, a bohaterem meczu był strzelec obu goli, Marcin Szeibe. – W pierwszej połowie każda z drużyn miała swoje lepsze i gorsze momenty, ale ogólnie rywalizacja była wyrównana. Drugą odsłonę sobotniego meczu lepiej rozpoczęli gracze z powiatu poznańskiego. Z czasem boiskowa przewaga gości przyniosła bramki, obie po stałych fragmentach gry – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza

Dzięki zwycięstwu w Kartuzach beniaminek III ligi powiększył swój dorobek punktowy do 10 oczek i awansował do górnej części tabeli. Liderem jest Olimpia Grudziądz. W przyszłą sobotę, 10 września niebiesko-biali zmierzą się u siebie z Polonią Środa. Mecz odbędzie się o 13:00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu. Komplet wyników, aktualna tabela oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Cartusia Kartuzy – Unia Swarzędz 0:2 (0:0)
Bramki: Marcin Szeibe (65, 69).

Marcin SzeibeMarcin Szeibe zdobył w Karuzach dwie bramki (fot. Jan Piechota – Unia Swarzędz)

W miniony weekend rozegrano również 6. kolejkę wielkopolskiej IV ligi. Emocji w tej serii nie brakowało. Tak jak i zresztą goli, bo tylko w starciach drużyn z powiatu poznańskiego padło ich aż 22. Na ten moment najwyżej w tabeli z naszych ekip plasuje się Lipno Stęszew, które jest czwarte. Szóstą lokatę zajmuje Kotwica Kórnik. Komplet wyników, tabela i wyniki na stronach 90minut oraz jardersport.pl

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – GKS Iskra Szydłowo 6:1 (1:0)
Bramki: Jakub Różewicz (12), Marcin Łażewski (50), Maciej Frankowski (67), Luis Javier Palacios (78), Maciej Frankowski (88), Marcin Łażewski (92) –  Anjos Da Silva Marlilson (52).

Kotwica Kórnik – Warta Międzychód 2:2 (0:0)
Bramki: Radosław Jasiński (47), Roman Palets (92) – Krzysztof Schoen (60), Patryk Bierka (70),

Polonia 1908 Marcinki Kępno – Huragan Pobiedziska 3:2 (1:1)
Bramki: Remigiusz Pastucha (36), Filip Latusek (84), Jakub Górecki (92, karny) – Mikołaj Witaszyk (45), Daniel Brylewski (70).

Lipno Stęszew – SKP Słupca 3:3 (1:3)
Bramki: Jakub Budzyń (40), Klaudiusz Jędrzejczak (49), Piotr Woźnikiewicz (90) – Szymon Meller (25), Wojciech Durski (35), Kacper Kajdan (41),

Opublikowano: 5 września 2022