Warsztaty dla rodziców

W Szkole Podstawowej im. Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach odbyły się wykłady i warsztaty dla rodziców, dzieci i młodzieży z Gminy Czerwonak. Wykład, który zorganizowano przy udziale Stowarzyszenia Sąsiedzi, Gminy Czerwonak i Powiatu Poznańskiego, został zapoczątkowany przez Funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji z Poznania oraz Komendy Policji Czerwonak pt. „Akcja dehejteryzacja- zaloguj się pozytywnie”. Funkcjonariusze bezbłędnie trafili w punkt problemu pokazując, jak postępować z dziećmi i młodzieżą w temacie zagrożeń płynących z sieci oraz hejtu wśród młodzieży. Przy okazji został poruszony również temat niebezpiecznych używek w postaci dopalaczy i narkotyków a rodzicom zostały pokazane ich atrapy.

Kolejną częścią spotkania była wspólna rozmowa z terapeutą uzależnień polegająca na wymianie doświadczeń pomiędzy rodzicami pod fachowym okiem specjalisty od uzależnień. Rodzice poprzez rozmowę mogli podzielić się swoimi wątpliwościami oraz dowiedzieć się jak chronić i dozować dostęp to Internetu w taki sposób by było to bezpieczne. Socjoterapeuta z Ośrodka Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej „In Spe” z Poznania, prowadząc ostatni wykład poruszyła temat budowania zaufania w relacjach z dziećmi. Terapeuta poprzez rozmowę umożliwiła rodzicom wprowadzenie nowych rozwiązań i stworzenia możliwości wypróbowania ich na co dzień w życiu domowym w zakresie bezpiecznego przywiązania w relacjach z dzieckiem.

„CZEGO NIE WIDAĆ GOŁYM OKIEM – budowanie zaufanie w relacjach z dziećmi” – to nie tylko wykłady ale również teoria w praktyce. Warsztat z rodzicami który prowadziła Socjoterapeuta aktywnie zaangażował rodziców do udziału w tym projekcie. Informacje wyniesione poza mury sali na długo pozostaną w pamięci rodziców. Stowarzyszenie Sąsiedzi z Koziegłów oraz Stowarzyszenie Klanza wspólnie poprowadzili warsztaty dla dzieci oraz animację zabaw dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Uśmiechnięte twarze dzieci, prace malarskie na płótnach i przepięknie pomalowane ekotorby były gwarantem dobrej zabawy. Organizatorzy serdecznie zapraszają do kolejnych wspólnych inicjatyw.

Autor: Ewa Garczarek

Opublikowano: 24 października 2017