MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Wykłady tyflologiczne

Wykłady tyflologiczne

Od połowy października Ośrodek dla Dzieci Niewidomych w Owińskach we współpracy z Charkowskim Centrum Rehabilitacji “Prawo Wyboru” (Харківський центр реабилитации “Право вибору”) w ramach działań Rodzicielskie Uniwersytety rozpoczyna na platformie ZOOM cykl wykładów z zakresu szeroko rozumianej tyflopedagogiki i tyflologii. Cykl tych wykładów jest kierowany do rosyjskojęzycznych krajów Europy

Wykłady są bezpłatne i będą poświęcone historii nauczania niewidomych w Europie, procesowi edukacji na przestrzeni wieków oraz w czasach nam współczesnych. Ideą działania jest szeroko rozumiana wymianie doświadczeń pomiędzy placówkami edukacyjnymi Europy, rodzicami dzieci z dysfunkcjami wzroku, instytucjami pozarządowymi i samorządowymi pracującymi w zakresie pomocy niewidomym, oraz pedagogami, studentami i osobami zainteresowanymi tematem pomocy dzieciom z problemami wzrokowymi.

Zajęcia będą odbywały się na platformie ZOOM dwa razy w miesiącu w każdą drugą i czwartą środę miesiąca o godzinie 18 czasu polskiego (20 czasu moskiewskiego). Pierwsze zajęcia odbędą się 14 i 28 października 2020 roku. Zajęcia prowadził będzie tyflopedagog w Ośrodku w Owińskach, Marek Jakubowski. Formą prowadzonych zajęć będą wykłady bogato ilustrowane zdjęciami, filmami, plikami dźwiękowymi i prezentacjami.

Planowane tematy wykładów:
– Ośrodek dla Dzieci Niewidomych w Owińskach
– Muzeum Tyflologiczne w Owińskach
– Pomoce dydaktyczne dla niewidomych w ujęciu historycznym
– Najcenniejsze kolekcje muzeów tyflologicznych Europy
– Nowoczesne pomoce dydaktyczne do samodzielnego wykonania
– Tyflografika – kiedyś i dzisiaj
– Tyflografika – metody i technologie

Wykłady tyflologiczne

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 25 września 2020