Wykrywania wad wzroku u dzieci – wybór realizatora

Wybór realizatora „Programu polityki zdrowotnej z zakresu wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci z powiatu poznańskiego” w 2024 roku.

Zarząd Powiatu w Poznaniu, Uchwałą nr 4743/2024 z dnia 12.02.2024 r. wybrał podmiot „MAG21” Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Jana Spychalskiego 28/12, jako realizatora „Programu polityki zdrowotnej z zakresu wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci z powiatu poznańskiego” w 2024 r.

Zgodnie z treścią pkt. 11 ogłoszenia o konkursie stanowiącego załącznik nr 1 do Uchwały Nr 4669/2024 Zarządu Powiatu w Poznaniu z dnia 18 stycznia 2024 r., od decyzji o rozstrzygnięciu konkursu nie przysługuje odwołanie.

W ramach Programu planuje się realizację:

1) działań edukacyjnych, adresowanych do rodziców/opiekunów prawnych uczniów z klas I szkół podstawowych, z miejscem zameldowania/zamieszkania na terenie powiatu poznańskiego oraz nauczycieli klas I szkół podstawowych z terenu powiatu poznańskiego, obejmujących organizację spotkań informacyjno-edukacyjnych, przygotowanie oraz udostępnienie filmu edukacyjnego, opracowanie, wydrukowanie i dystrybucje tematycznych ulotek edukacyjnych (dodatkowo ulotki zostaną przygotowane również dla dzieci);

2) działań diagnostycznych, adresowanych do uczniów z klas I szkół podstawowych, zameldowanych/zamieszkałych na terenie powiatu poznańskiego, obejmujących:

· badania przesiewowe realizowane na terenie wszystkich 17 gmin powiatu poznańskiego obejmujących badanie ostrości widzenia przy użyciu przenośnych tablic Snellena do dali i bliży, ocenę położenia gałek ocznych (cover i uncover test), ocenę widzenia barw,

· badania pogłębione realizowane w poradni okulistycznej obejmujące badanie ostrości, badanie refrakcji przy użyciu autorefraktometru, badanie przedniego odcinka oka z przy użyciu lampy szczelinowej, badanie dna oka, badanie długości gałki ocznej (w przypadku podejrzenia krótkowzroczności).

Opublikowano: 14 lutego 2024