Wymarzona inauguracja

mecz unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz nie mogli sobie wymarzyć lepszej inauguracji III-ligowych rozgrywek. W pierwszym meczu o punkty podopieczni trenera Tomasza Bekasa pokonali na własnym boisku 3:1 Bałtyk Gdynia. – Chcemy dobrze rozpocząć sezon, bo taki udany start potrafi dodać skrzydeł – mówił przed pierwszym gwizdkiem sędziego szkoleniowiec drużyny z powiatu poznańskiego.

Jego zawodnicy wzięli sobie te słowa do serca, bo od pierwszych minut rzucili się do ataku i regularnie konstruowali niebezpieczne sytuacje. – W 20. minucie jedną z nich udało im się wykorzystać. Wówczas Jakub Czapliński dośrodkował piłkę w pole karne Bałtyku, a tam futbolówkę do bramki skierował Jan Paczyński – czytamy na stronie Unii. – W drugiej połowie podopieczni Tomasza Bekasa ponownie szybko zepchnęli przeciwnika do defensywy i już w 48. minucie gola na 2:0 strzelił Ernest Korek – informuje strona.

Później goście zniwelowali część strat, ale w samej końcówce zespół ze Swarzędza, za sprawą Damiana Pawlaka, postawił kropkę nad “i”. Beniaminek zapisał więc na swoim koncie trzy punkty i pierwsze zwycięstwo. W najbliższą sobotę, 13 sierpnia Unia zagra na wyjeździe z KP Starogard Gdański. – To jeden z faworytów rozgrywek – przyznaje szkoleniowiec ekipy ze Swarzędza. O punkty łatwo zatem nie będzie, ale po takim starcie rozgrywek beniaminek z powiatu poznańskiego na pewno będzie chciał pójść za ciosem. Komplet wyników i tabela na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Bałtyk Gdynia 3:1 (1:0)
Bramki: Jan Paczyński (20), Ernest Korek (48), Damian Pawlak (90) – Mateusz Długołęcki (62, karny).

Zdjęcia: Jan Piechota (Unia Swarzędz Facebook)

W miony weekend rozgrywki zainaugurowała również IV liga wielkopolska. Nie była ona udana dla klubów z powiatu poznańskiego, bo z czterech naszych drużyn występujących na tym poziomie rozgrywek, wygrała tylko Tarnovia Tarnowo Podgórne. Po punkcie zdobyły Korona Kórnik oraz Lipno Stęszew. Przegrał za to Huragan Pobiedziska. Następna kolejka w najbliższy weekend. Więcej na temat rozgrywek IV ligi na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Noteć Czarnków – Kotwica Kórnik 0:0

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Korona Piaski 1:0 (1:0)
Bramka: Marcin Łażewski (5).

LKS Gołuchów – Huragan Pobiedziska 3:2 (1:0)
Bramki: Adam Banasiak I (41), Jakub Szymkowiak (73), Krystian Benuszak (81) – Dawid Ciążyński (92), Paweł Piceluk (94).

Victoria Września – Lipno Stęszew 0:0

Opublikowano: 8 sierpnia 2022