Wymarzony start rundy

piłkarze unii swarzędz

Piłkarze IV ligi grupy wielkopolskiej wrócili do rywalizacji o punkty. Pierwsza wiosenna kolejka była wręcz wymarzona dla drużyn z powiatu poznańskiego. Hitem inauguracyjnej serii spotkań było starcie Unii Swarzędz z Mieszkiem Gniezno. Hit nie rozczarował, i co ważne, zakończył się przekonywującym zwycięstwem ekipy z powiatu poznańskiego. – Podopieczni trenera Tomasza Bekasa rozpoczęli rundę wiosenną w najlepszy możliwy sposób, bo wygrali u siebie 3:0 z innym kandydatem do awansu – czytamy na stronie Unii.

– Lepiej w to spotkanie weszli przyjezdni, jednak z czasem to swarzędzanie zaczęli spychać rywala do obrony. Niestety, klarownych sytuacji nie było zbyt wiele i na pierwszą bramkę przyszło kibicom czekać aż do 39. minuty. Wówczas z rzutu wolnego piłkę w pole karne Mieszka wrzucił Damian Pawlak, a tam głową do siatki skierował ją Łukasz Zagdański. Po zmianie stron „Duma Swarzędza” od razu zaatakowała i w 53. minucie Filip Brzostowski strzelił gola na 2:0, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego autorstwa Pawlaka – czytamy w relacji ze spotkania.

W samej końcówce padł jeszcze jeden gol i w starciu lidera z wiceliderem górą byli piłkarze Unii, którzy na ten moment mają punkt przewagi nad swoimi rywalami. Trzecie miejsce w tabeli, ze stratą czterech oczek do ekipy ze Swarzędza, zajmuje Kotwica Kórnik. Zespół z powiatu poznańskiego już pod koniec rundy jesiennej imponował formą i teraz swoją kapitalną serię zwycięstw przeniósł także na wiosnę. W pierwszym, tegorocznym starciu Kotwica wygrała 1:0 w Kościanie. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Radosław Jasiński.

Na inaugurację drugiej części rozgrywek wygrały również Huragan Pobiedziska i Tarnovia Tarnowo Podgórne. Beniaminek ograł 2:0 na wyjeździe Victorię Września i jest już siódmy w tabeli. Bohaterem spotkania był Paweł Piceluk, który w ostatnich minutach tego pojedynku dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Tarnovia rozbiła natomiast 6:1 na własnym boisku Wartę Międzychód i wskoczyła na dziesiąte miejsce w grupie. Hat trickiem w tym spotkaniu popisał się pochodzący z Ukrainy i debiutujący w nowych barwach Ivan Morozov. Komplet wyników oraz tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

piłkarze unii swarzędzPiłkarze Unii Swarzędz ograli najgroźniejszego rywala w walce o awans (fot. Unia Swarzędz)

Unia Swarzędz – Mieszko Gniezno 3:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Zagdański (39), Filip Brzostowski (53), Michał Steinke (89, samobójcza).

Obra 1912 Kościan – Kotwica Kórnik 0:1 (0:1)
Bramka: Radosław Jasiński (34).

Victoria Września – Huragan Pobiedziska 0:2 (0:0)
Bramki: Paweł Piceluk (80), Paweł Piceluk (88).

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Warta Międzychód 6:1 (2:0)
Bramki: Rafał Chmal (18), Artur Dorna (22), Paweł Bednarski (60), Ivan Morozov (71), Ivan Morozov (74), Ivan Morozov (90, karny) – Denis Maćkowiak (82).

Opublikowano: 7 marca 2022