Wysoka porażka z Zawiszą

piłkarz unii swarzedz

Piłkarze Unii Swarzędz doznali najwyższej porażki w III-ligowych rozgrywkach w tym sezonie. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa ulegli na wyjeździe Zawiszy Bydgoszcz aż 0:4. Przegrana najwyżej notowanej drużyny z powiatu poznańskiego nie jest większym zaskoczeniem, ponieważ Zawisza jest jednym z faworytów rozgrywek i na ten moment zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Wyżej od ekipy z Bydgoszczy są tylko Olimpia Grudziądz i rezerwy Pogoni Szczecin, które jak na razie nie zaznały jeszcze smaku porażki.

Unia po czterech kolejkach zajmuje czternastą lokatę. W następnej serii spotkań, którą zaplanowano na przyszły weekend swarzędzanie zmierzą się na własnym boisku z Unią Janikowo. Jest więc szansa na podreperowanie swojego dorobku. To spotkanie odbędzie się nieco wcześniej, bo już w piątek, 26 sierpnia, o godz. 18.00. Aktualna tabela, wyniki oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Zawisza Bydgoszcz – Unia Swarzędz 4:0 (2:0)
Bramki: Maciej Koziara (10), Maciej Koziara (41), Patryk Urbański (53), Kamil Żylski (65).

piłkarz unii swarzedzfot. Jan Piechota (Unia Swarzędz)

W miniony weekend grała również IV liga wielkopolska. Z drużyn powiatu poznańskiego zwycięstwa odniosły Huragan Pobiedziska oraz Lipno Stęszew. Tak dobra postawa tego drugiego zespołu jest sporym zaskoczeniem, ponieważ beniaminek tej klasy rozgrywkowej obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Więcej informacji na temat IV-ligi wielkopolskiej na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Kotwica Kórnik – Polonia 1912 Leszno 1:1 (0:1)
Bramki: Maksymilian Hyżyk (49) – Karol Smoła (35).

Lipno Stęszew – Nielba Wągrowiec 2:0 (0:0)
Bramki: Dawid Kaczmarek (61), Dawid Kaczmarek (68).

Warta Międzychód – Huragan Pobiedziska 0:2 (0:2)
Bramki: Jakub Matusiak (2), Patryk Jóźwiak I (7).

Victoria Września – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:1 (1:0)
Bramki: Jakub Groszkowski (12), Adrian Górecki (50) – Jakub Różewicz (59).