Wywiązały się ze swojej roli

koszykarki lidera swarzędz

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi kobiet odniosły koszykarki Lidera Swarzędz. Zespół z powiatu poznańskiego pokonał na wyjeździe UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 90:51. – Rywalki to najsłabszy zespół naszej grupy, więc to my byliśmy zdecydowanym faworytem tego spotkania. I z tej roli wywiązaliśmy się bez problemów. Już pierwsza kwarta, wygrana przez podopieczne trenera Tomasza Eicherta 22:9 ustawiła spotkanie – relacjonuje Marcin Madanowski, kierownik sekcji w swarzędzkim klubie.

Liderki tego dnia grały szybko i pomysłowo, dobrze dzieląc się piłką. Wygrały każdą kwartę, systematycznie powiększając przewagę. – Każda z zawodniczek, która pojawiła się na parkiecie rzuciła punkty. Kapitan Magda Wojdalska tego dnia zajęła się rozdawaniem asyst, których zaliczyła aż 8. Double-double zapisały natomiast Marta Wdowiuk – 27 punktów i 10 zbiórek oraz Magda Ratajczak – 11 punktów i 12 zbiórek – dodaje. W ligowej tabeli koszykarki Lidera są na miejscu piątym. W następną niedzielę, 5 marca o godz. 18.00, zespół ze Swarzędza zagra we własnej hali z ENEA AZS AJP II Gorzów.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – UKS Lider Basket Swarzędz 51:90
Lider: Wdowiuk 27, Pisera 15, Ratajczak 11, Kubiak 10, Polomariuk 10, K. Maj 9, A. Maj 4, Wojdalska 2, Kupczyk 2.

koszykarki lidera swarzędzfot. Michał Żukowski

Opublikowano: 28 lutego 2023