XIX-wieczny dwór otwarty dla mieszkańców (16.07.2023)

tvp3 poznań logo

Organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje i nagrody dla uczestników wydarzenia. Na uczestników kolejnego dnia świętowania otwarcia tego niezwykłego miejsca czeka szereg atrakcji, wśród nich m.in. nauka tańca ludowego, warsztaty rzemieślnicze, konkursy czy pokaz wytwarzania białej wielkopolskiej parzonej kiełbasy według tradycyjnej receptury. Podczas imprezy będzie można wygrać m.in. voucher dla dwóch osób do restauracji w Dworze Skrzynki oraz wiele innych upominków i smakołyków.

Dwór w Skrzynkach to jeden z najpiękniejszych obiektów w powiecie poznańskim. Kiedy w 2015 roku przejmował go powiat poznański, był w opłakanym stanie. Aby XIX-wieczny zabytek mógł odzyskać dawną świetność, przeprowadzone zostały prace pod nadzorem konserwatora. W ten sposób w zabytkowych wnętrzach powstał ośrodek konferencyjno-szkoleniowy. Mieści się tu również Instytut Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego. W pomieszczeniach dworu znajduje się galeria fotografii, restauracja oraz pokoje noclegowe. Pozostałe atuty obiektu, to m.in. chata grillowa, sauna czy bar.

TVP3 Poznań

Opublikowano: 17 lipca 2023