MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lis 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Edukacja

Z Korczakiem w przyszłość

Z Januszem Korczakiem w przyszłość wystawa

W Galerii Sztuki w Mosinie można oglądać wystawę historyczną „Z Januszem Korczakiem w przyszłość”. Przedstawia ona prace uczniów obchodzącego w tym roku 20-lecie swojej działalności i prowadzonego przez powiat poznański Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka. Znajdziemy tam także zbiór fotografii, dokumentów oraz multimedialną historię Ośrodka, od powstania pierwszych oddziałów Szkoły Specjalnej, po czasy współczesne. Autorami zdjęć są nauczyciele, pracownicy placówki oraz profesjonaliści.

– Zależało nam, aby ukazać Ośrodek jako nowoczesną placówkę, która na stałe wpisała się w lokalne środowisko, mogącą pochwalić się wieloma sukcesami sportowymi, teatralnymi, wychowawczymi, dydaktycznymi. Jako miejsce, które pełniąc funkcje drugiego domu, razem z rodzicami przygotowuje dzieci i młodzież, na miarę ich możliwości, do samodzielnego udziału w życiu społecznym, w integracji ze środowiskiem – podkreślają organizatorzy wystawy, która powstała przy współpracy nauczycieli Ośrodka oraz Agnieszki Berety z Galerii Sztuki w Mosinie.

– Czuję wielką radość, że udało nam się ten projekt zrealizować. I to w sposób, który sobie zaplanowaliśmy. Przyznam jednak szczerze, że sama wystawa przerosła nasze oczekiwanie. Dla nas jest ona wielką radością, ale też skłania do refleksji nad tymi 20 latami – stwierdziła Marzena Szczerba, nauczycielka z Ośrodka w Mosinie. – Nasze dzieci realizują się w różnego rodzaju warsztatach, które organizujemy w szkole. To właśnie tam pokazują, co potrafią, a przy tym uczą się nowych umiejętności – dodała Joanna Kozłowska-Skoryna, także nauczycielka z placówki w Mosinie.

Dodajmy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka pełni w powiecie poznańskim rolę wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego. – Gratulując jubileuszu możemy tylko podziękować za wkład i pracę pani dyrektor, całego grona pedagogicznego, Rotary Club i wszystkich osób, które wspierają Ośrodek – powiedział Tomasz Łukowiak, zastępca burmistrza gminy Mosina. Wernisaż wystawy uświetniła koncertem na skrzypcach Karolina Sydorowicz.

Wystawę, z zachowaniem reżimu sanitarnego, można oglądać w Galerii Sztuki w Mosinie do 22 listopada.

Zdjęcia: Galeria Sztuki w Mosinie

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 19 października 2020