Z nową energią do szkoły

warsztaty tańca brazylijskiego

Po feriach uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu rozpoczęli semestr ze zdwojoną energią. A to za sprawą instruktora z Brazylii, który od 13 do 17 lutego prowadzi w swarzędzkiej Jedynce warsztaty tańca brazylijskiego. Luiz Macelo da Silva to nauczyciel z 20-letnim doświadczeniem w zakresie kultury fizycznej, gimnastyki i tańca. Swoją pasję łączy z pracą w prefekturze São José dos Pinhais, w której jest szefem działu rekreacji i sportu.

Uczniowie przez tydzień będą się uczyć choreografii do piosenki popularnej i uznanej brazylijskiej piosenkarki Ivete Sangalo „Tempo de alegria” („Czas radości”). Pomysł przyswojenia układu opartego na dwóch najbardziej znanych brazylijskich tańcach: sambie i axe zrodził się w związku z przypadającym w tym roku 20-leciem współpracy powiatu poznańskiego z São José dos Pinhais. Jest okazją do zapoznania młodych mieszkańców regionu z kulturą i historią brazylijską.

Luiz Marcelo da Silva jest entuzjastą gimnastyki i tańca oraz pracy z młodzieżą. Do Polski przyleciał na zaproszenie powiatu poznańskiego. Jak sam mówi, jest to dla niego wyjątkowe doświadczenie. O naszym regionie słyszał już z opowiadań, że jest piękny, ale do tej pory miał okazję oglądać go tylko za pośrednictwem stron internetowych. Tegoroczne warsztaty są kontynuacją cyklu imprez prowadzonych od 2008 roku w szkołach powiatu poznańskiego.

Autor: Hanna Kolanowska-Pogrzebna

Opublikowano: 14 lutego 2023