MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< sie 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Z pomocą Ukrainie

Delegacja Ukrainy odbierająca auto od powiatu poznańskiego

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni za kolejne wsparcie ze strony powiatu poznańskiego w tak trudnym dla nas czasie. Podczas pierwszej wizyty rozmawialiśmy z panem starostą o naszych potrzebach i o tym, że brakuje nam środków transportu. W Ukrainie bardzo szybko zmieniają się warunki życia. Dzięki tej pomocy będziemy mogli realizować zadania w trudno dostępnych terenach wiejskich na terenie kraju  – powiedział Mykoła Pyanchuk, przewodniczący Terytorialnej Wspólnoty Feodosijiwskej.

W poniedziałkowe południe, na parkingu Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przedstawiciele władz Feodosijiwskej Rady Wiejskiej, Rejonu Obuchowskiego, Obwodu Kijowskiego, odebrali od Tomasza Łubińskiego, wicestarosty poznańskiego, kluczyki do samochodu terenowego marki Dacia Duster, który został przekazany w ramach pomocy mieszkańcom Ukrainy.

– Cieszę się, że po raz kolejny możemy pomóc naszym partnerom. Myślę, że to auto wzmocni komunikację oraz inne działania związane z logistyką na terenie Rejonu Obuchowskiego, z którego władzami podpisaliśmy list intencyjny – stwierdził Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. – Słuchamy uważnie potrzeb naszych partnerów i w miarę możliwości staramy się sprostać ich oczekiwaniom. Przekazujemy w imieniu mieszkańców powiatu poznańskiego samochód terenowy, który jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Był regularnie serwisowany – dodał.

Jak dotąd powiat poznański podarował prawie 12 ton darów za blisko 130 tys. zł. Do Ukrainy trafiła żywność długoterminowa oraz środki chemiczne, m.in. mąka, cukier, makarony, konserwy, kosmetyki i chemia gospodarcza.

– Obecnie tworzymy Centrum Bezpieczeństwa naszej Wspólnoty. Jest ono o tyle ważne, gdyż terytorium na którym mieszkamy, jest nieopodal Kijowa, będącego ciągle na celowniku wroga. I dlatego właśnie dla tej jednostki potrzebujemy wozu strażackiego oraz samochodu terenowego – dodał przewodniczący Terytorialnej Wspólnoty Feodosijiwskej, która wchodzi w skład Rejonu Obuchowskiego.

Niebawem do naszych sąsiadów zza wschodniej granicy ma trafić także wyremontowany i doposażony samochód pożarniczy marki Tatra, który do niedawna służył druhom z OSP Kostrzyn.

Władze powiatu poznańskiego wyrażają chęć współpracy z Rejonem Obuchowskim także po zakończeniu działań wojennych.

 

Tekst: Justyna Siepietowska – Jarzyńska

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 26 lipca 2022