Z Soboty na WTA Finals!

Wielkie wyróżnienie dla Marty Mrozińskiej. Sędzia, która była arbitrem drugiej edycji Powiat Poznański Open, m.in. spotkania finałowego, została wybrana przez WTA do obsady sędziowskiej WTA Finals w Singapurze. Była jednym z sędziów liniowych podczas meczu finałowego pomiędzy Agnieszką Radwańską i Petrą Kvitovą.

Marta Mrozińska jest jednym z najlepszych polskich sędziów młodego pokolenia Polskiego Związku Tenisowego. W Singapurze znalazła się także w gronie sędziów głównych (Chair Umpire) WTA Rising Stars, czyli Turnieju Wschodzących Gwiazd. W tym roku sędziowała nie tylko finały turniejów cyklu ITF (m.in. w CT Sobota), ale przede wszystkim była jedną z dwóch Polek, które sędziowały w wielkoszlemowym turnieju French Open. Drugą była Katarzyna Radwan, także sędziująca w Powiat Poznański Open.

Dla Katarzyny Radwan był to także bardzo udany sezon. Sędziowała podczas spotkań Wimbledonu, US Open i wspomnianego French Open. W swoim zawodowym dorobku ma także udział w WTA Finals w Istambule i Singapurze.

Opublikowano: 1 listopada 2015