MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Za kulisami sztuki

kadr z programu za kulisami sztuki

„Za kulisami sztuki” to cykl filmowych spotkań organizowanych przez V.A. Gallery Poland, podczas których wraz z zaproszonymi gośćmi ze świata sztuki – ale nie tylko – można odkrywać tajemnice, poznawać sekrety, rozwiązywać zagadki, czyli krótko mówiąc “roznegliżowywać” świat sztuki. Uczestnicy spotkań skupiają się na tym, co mało znane, niejednoznaczne i kontrowersyjne. Na tym, co się dzieje za kulisami świata artystycznego.

Tematem pierwszego spotkania był “Sukces a talent – prawdy i mity” i wzięli w nim udział Ewa Jasek – artystka malarka, przedstawicielka pop artu, Daniel Pielucha – artysta malarz, przedstawiciel nadrealizmu polskiego oraz Dariusz Kamys, główna postać kabaretu Hrabi. Spotkanie można obejrzeć TUTAJ.

Drugie spotkanie nosiło tytuł “Po co jest sztuka” i uczestniczyli w nim Daria Wiercioch – artystka malarka, inspirujaca się filozofią Wschodu, Dariusz Żejmo – artysta malarz, miłośnik klimatów śródziemnomorskich i Paweł Baranowski – publicysta, dydaktyk, znawca sztuki. Program dostępny jest TUTAJ.

Tematem trzeciego spotkania była “Sztuka percepcji – percepcja sztuki”, a  gośćmi byli: Sławomir Tobis – fotografik, operator filmowy, pedagog, Paweł Baranowski – publicysta, dydaktyk, znawca sztuki, Norbert Sarnecki – znany i utytułowany poznański rzeźbiarz. Program można obejrzeć TUTAJ.

W czwartym odcinku tematem była “Deformacja i sens jej istnienia”. O tym właśnie rozmawiali: Zofia Błażko – artystka malarka, przedstawicielka stylu art deco, Paweł Baranowski – publicysta, dydaktyk, znawca sztuki oraz Dariusz Łabędzki – znany karykaturzysta. Program do obejrzenia TUTAJ.

– Celem projektu jest promocja sztuki i jej twórców: malarzy, rzeźbiarzy, grafików, fotografików w obecnej, niełatwej rzeczywistości. Zadanie ma aspekt poznawczy, edukacyjny, a także promocyjny i ma przyczynić się do podniesienia poziomu wrażliwości na sztukę, ale też do zwiększenia udziału osób z niepełnosprawnościami w życiu kulturalnym – informują organizatorzy.

kadr z programu za kulisami sztuki

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 27 września 2020