Logo zbiórki dla powodzianNapis opłaty urzędowe on lineLink do youtube

Zabawa i edukacja… w pianie (06.09.2024)

logo codzienny poznań

Już jutro, 7 września, o godzinie 12.00 na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie (gmina Czerwonak) odbędzie się rodzinny piknik „Bezpieczni w powiecie poznańskim”. Starosta Jan Grabkowski zaprasza zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców. Atrakcji zdecydowanie nie zabraknie.

Jak co roku, jednym z głównych punktów programu będzie przekazanie specjalistycznego sprzętu jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu. Tym razem 32 jednostki OSP otrzymają nowoczesne agregaty prądotwórcze o łącznej wartości 160 tysięcy złotych. To część szerszego wsparcia, jakie władze powiatu regularnie przekazują na rzecz poprawy wyposażenia i gotowości operacyjnej strażaków.

Piknik w Bolechowie to nie tylko okazja do spotkań i integracji, ale przede wszystkim do nauki i przypomnienia sobie zasad bezpieczeństwa. Służby mundurowe, w tym straż pożarna, policja, służba więzienna i WOPR, przygotowały szereg stanowisk edukacyjnych, gdzie każdy będzie mógł dowiedzieć się, jak wzywać pomoc, jak reagować w nagłych sytuacjach oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo na co dzień. Ciekawą atrakcją będą m.in. możliwość wejścia do wozu strażackiego i policyjnego, a także zwiedzanie specjalnego, zadymionego namiotu, w którym strażacy pokażą, jak zachować się podczas pożaru.

Podczas pikniku odbędzie się także specjalny konkurs, w którym do wygrania będą czujki dymu, promujące bezpieczeństwo w domach. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje – od malowania twarzy, poprzez fotobudki i dmuchańce, aż po możliwość kąpieli w strażackiej pianie. Nie zabraknie również strefy z książkami oraz stoisk z pysznym jedzeniem.

Tegoroczna edycja pikniku ma szczególne znaczenie, gdyż poświęcona jest pamięci strażaków, którzy tragicznie zginęli podczas pożaru kamienicy przy ulicy Kraszewskiego w Poznaniu. Starosta Jan Grabkowski podkreśla, że wydarzenie ma nie tylko charakter integracyjny, ale przede wszystkim edukacyjny. – Bezpieczeństwo w domu, na ulicy czy podczas wakacji jest priorytetem, a ten piknik jest doskonałą okazją do nauki w przyjaznej atmosferze – mówi starosta.

Piknik „Bezpieczni w powiecie poznańskim” organizowany jest już od 11 lat i każdego roku przyciąga mieszkańców, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w różnych sytuacjach życiowych.

codziennypoznan.pl

Opublikowano: 6 września 2024