Zabrakło skuteczności

mecz unii swarzędz

III-ligowe rozgrywki powoli dobiegają końca. W miniony weekend odbyła się 33. seria spotkań. Piłkarze Unii Swarzędz podejmowali w niej Pogoń Nowe Skalmierzyce. – Podopieczni trenera Tomasza Bekasa nie będą dobrze wspominać ostatniego domowego meczu w tym sezonie. Mimo licznych szans na strzelenie gola byli nieskuteczni i przegrali z rywalami 0:1 – czytamy na stronie klubu.

– Przez pierwsze pół godziny gospodarze systematycznie konstruowali ofensywne sytuacje. Dwukrotnie bliski wpisania się na listę strzelców był Ernest Korek, ale albo golkiper Pogoni stawał mu na drodze albo zabrakło precyzji – relacjonuje strona Unii. Bardziej konkretni byli goście, którzy wykorzystali jedną z okazji i zainkasowali komplet punktów. Swarzędzanie po tej porażce zajmują dziesiąte miejsce w tabeli.

Aktualna tabela, terminarz i wyniki na stronie 90minut.pl W ostatniej kolejce ekipa z powiatu poznańskiego zagra 17 czerwca w Stargardzie. Wcześniej, bo już w środę „Duma Swarzędza” rozegra na wyjeździe z Sokołem Kleczew finał wojewódzkiego Pucharu Polski. Pierwszy gwizdek sędziego punktualnie o 18:00.

Unia Swarzędz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:1 (0:1)
Bramka: Jakub Goliński (33).

mecz unii swarzędzfot. J. Piechota

Przedostatnią kolejkę rozegrano także w grupie wielkopolskiej IV ligi. W jednym z najciekawszym spotkań, w derbach powiatu poznańskiego, Lipno Stęszew przegrało na własnym boisku z Kotwicą Kórnik, która dzięki temu awansowała na czwarte miejsce w tabeli, wyprzedzając lokalnego rywala. Komplet wyników, tabela i terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Lipno Stęszew – Kotwica Kórnik 1:4 (1:2)
Bramki: Szymon Sobkowiak (24) – Dariusz Chandze (13), Maurycy Niemczyk (27), Jakub Rasiak (62), Jakub Pietrzak (85).

Polonia Marcinki Kępno – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:0 (1:0)
Bramki: Borys Wawrzyniak (14), Dawid Rachel (58).

Huragan Pobiedziska – SKP Słupca 1:1

Opublikowano: 12 czerwca 2023